Toptan Cezerye ve Cezerye İmalatı

Toptan Cezerye ve Cezerye İmalatı

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan cezerye imkanıyla hem tatlı hem de faydalı olan bu ürüne bir adım daha yaklaşın. Hem ağzınız tatlansın hem de sağlığınız kazansın.

ŞİFA DEPOSU CEZERYELER                                                                                    Cezeryeler üretilirken pancar şekerinden üretilir ve içerisine kesinlikle glikoz konulmaz. Dünyaca kabul görmüş, son derece sağlıklı olan fındık, fıstık ve ceviz gibi ürünler de cezeryeye eşlik ederler.  Bu nedenle, diğer tatlılardan çok farklıdır cezeryeler. Cezeryenin lezzeti dışında, yararlarını da konuşmak gerekir. Tam bir vitamin deposu olan cezeryeler A ve C vitamini yönünden zengindir. Fındık, fıstık, ceviz haricinde havuçla da mükemmel bir uyum içindedirler. Cezeryeler bilhassa kalp ve göz sağlığımız açısından çok faydalıdırlar. Gözleri kuvvetlendiren cezeryeler, saçlarımızı da kuvvetlendirir. Cildimize ışıltı katar ve yorgunluğumuzu azaltır. Sadece kolesterolü düşürmekle kalmaz, aynı zamanda alzheimer'dan da korur bizleri.

İçerisinde bol miktarda besin lifi olduğu için, sindirimimizi kolaylaştırır cezeryeler. Özellikle havuçlu olan cezeryeler mide ülserlerine fayda sağlar. Faydası saymakla bitmeyen bu cezeryeleri satın alırken çok dikkatli olmalısınız. İyi bir cezeryeyi renginden anlayabilirsiniz. Koyu renkli cezeryeler içerisine katkı maddesi girdiğini gösterir. Halbuki, kaliteli bir cezeryenin rengi koyu olamaz. Üzerine hindistan cevizi konulduğu için, üst tarafı beyaz renkte görünmelidir. Sarıya dönmüş bir renk görürseniz, o ürünü asla almayınız.

Ziyaretlerde de sıkça hediye olarak götürülür cezeryeler. Yani, hediyeleşme kültürümüzde cezeryelerin ayrı bir önemi vardır. İçerisindeki malzemelerden ötürü uzun süre dayanıklılık gösterirler. Kutu içerisinde oda sıcaklığında kalmak şartıyla 1 yıl süreyle muhafaza edilebilirler. Bayram günlerinde de gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz cezeryeleri. Ana vatanı Mersin olarak bilinen cezeryeler, uzmanlar tarafından tavsiye edilen gıdalar arasına girmeyi başarmıştır. Uzun yıllar öncesinde de, Londra'da yapılan  Dünya Gıda Fuarında Altın Madalya kazanmıştır cezeryeler. Her şeyin bir ölçüsü olduğu gibi, cezerye tüketiminin de bir ölçüsü olmalıdır. Aşırı miktarlarda cezerye tüketimi sağlık açısından uygun değildir. Aşırı cezerye tüketiminin genel olarak önemli zararları yoktur; fakat yine de kararında tüketilmelidir. Özellikle şeker hastaları, çok fazla cezerye tüketmemelidir. Yoksa kanlarındaki şeker miktarı artar.  Bu durum onların sağlıklarını tehlikeye sokabilir. Günlük cezerye tüketim miktarını doğru ayarlayarak, cezeryenin faydalarını en üst seviyede hissedebilirsiniz. Kontrol sizin ellerinizde. Vücudunuzun enerji ihtiyacını karşılayacak ölçüde cezerye tüketmeye özen gösteriniz.

CEZERYE ÜRETİMİ

Köklü bir tarihe ve kültüre sahip olan ülkemiz şekerleme alanında adından her zaman söz ettirmeyi bilmiştir. Cezeryeler de en önemli şekerlemelerden biridir. Mersin ile özdeşleşen cezeryeler, ismini Arapçadan alan cezer kelimesiyle anılırlar. Cezer, Arapçada havuç manasına gelmektedir. Zaten cezerye de bir çeşit havuç tatlısıdır. Havucun şekerle pişirilmesinin ardından elde edilir cezeryeler. Besleyici değeri yüksektir cezeryelerin. Bir cezeryenin içerisinde % 60 oranında havuç bulunmaktadır. Ülkemizde en fazla tüketilen cezerye çeşidi, atom cezeryelerdir. Pektin denilen maddeler sayesinde, cezeryelerin kıvamları istenilen düzeyde olmaktadır. Bir çok meyve içerisinde de pektin ve asitler doğal olarak bulunmaktadır. Yeteri miktarlarda pektin kullanılmasıyla, istenilen düzeyde jel oluşturulabilir ve cezeryeler daha lezzetli olurlar.

Cezerye üretilirken içindeki havuç ve şeker oranı, fındık ve fıstık oranları iyi ayarlanmalıdır. Cezerye yapılırken havuç bitkisinden yararlanıldığını hepimiz bilmekteyiz. Cezerye üretim aşamasında havuçlar taze olarak kullanılır. Kış aylarında çıkan havuçlar yazın bulunmadıkları için, kullanılacakları miktarlarda pişirilerek yaza hazırlık anlamında depolarda saklanabilirler. Cezerye üretiminde şekerler de önemli rol oynarlar. Şekerler cezeryeleri tatlandırırlar. Şekerler, cezeryeler için önemli yapısal elementlerdendir. Cezerye yapımında su çok az kullanılmaktadır. Hatta hiç kullanılmadığı zamanlar da olmuştur. Tercihen kireç oranı yüksek olan sular kullanılmamalıdır. Ayrıca cezeryelerde kullanılacak havuçları yıkadığınız ve haşladığınız suları dikkatli bir şekilde incelemelisiniz. Cezerye üretiminde kullanılan sitrik asitler, cezeryedeki şekerlerin kristalleşmesini önlerler ve şekerlemeleri stabil hale getirirler.

Cezeryede en fazla kullanılan kuru yemişler fındık, Antep fıstığı ve cevizdir. Yaprak ve dökme cezerye üretiminde, bu kuru yemişler cezeryenin içine konulurlar. Atom cezeryelerde ise, kuru yemişler cezeryenin üstünü saracak şekilde cezeryeye eklenirler. Birçok cezerye çeşidi bulunmaktadır. Antep fıstıklı atom cezeryeler, cevizli atom cezeryeler, fındıklı atom cezeryeler, kayısılı atom cezeryeler, antep fıstıklı dökme cezeryeler, fındıklı dökme cezeryeler, cevizli dökme cezeryeler, antep fıstıklı yaprak cezeryeler, fındıklı yaprak cezeryeler, cevizli yaprak cezeryeler, yer fıstıklı yaprak cezeryeler en bilinen cezerye çeşitlerindendir. Cezeryelerin bileşenlerindeki lezzetler, o cezeryenin lezzetini ve raf ömrünü etkilerler. Bu nedenle cezerye üretirken içerisinde kullanılacak malzemeleri kaliteli malzemelerden seçmelisiniz. Pişen cezeryelerin uygun kıvam alıp almadıklarını kontrol etmek için, cezeryeleri kazandan çıkarıp tablaya koyabilirsiniz. Eğer burada cezerye plastik gibi değil de, elastik bir yapıda görünüyorsa cezerye istenilen kıvama gelmiş demektir. Soğuyup dinlenmesi için tablalara bırakılan cezeryeler 8-24 saat süreyle dinlenir. Daha sonra istenilen ölçülerde kesilirler. Üzerleri hindistan cevizi ya da pudra şekeri ve nişasta karışımı ile kaplanırlar. Pişirilen cezeryeler artık yemeye hazır hale gelmişlerdir. Ambalajlama işi de dikkatle ve özenle yapılmalıdır.

Tadı ve faydası ile meşhur olan, gönüllere nam salan cezeryeler birçok sağlık alanında fayda sağlamaktadır. Uzmanlar tarafından belirtilen bilgilere göre cezeryelerin faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  1. Gözleri kuvvetlendirirler,
  2. Cilde parlaklık verirler,
  3. Saçları güçlendirirler,
  4. Kolesterolü düşürürler,
  5. Alzheimer'dan korurlar,
  6. Yorgunluğu giderirler ve kalbe çok iyi gelirler,
  7. Yaşlanmayı geciktirirler.

Cezeryelerin insan vücuduna sağladığı enerji herkes tarafından bilinmektedir. Cinsel hayatında sorun yaşayan bireyler cezerye tüketerek mutluluğun kapılarını aralayabilirler. Hem kadına hem de erkeğe güç veren cezeryeler, insanlardaki cinsel isteği de arttırmaktadır. Sağlıklı ve faydalı bir tatlı olarak öne çıkan cezeryeler, tarlalardan toplanan havucun yapımı 1,5 gün süren yolculuğu sonrasında satışa hazır hale getirilmektedir.

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizleecem demir
Kış aylarında çıkan havuçlar yazın bulunmadıkları için, kullanılacakları miktarlarda pişirilerek yaza hazırlık anlamında depolarda saklanabilirler. Metninizde böyle bir cümle geçiyor ne kadar pişirme işlemine tabi tutuyorsunuz ve içerisine uzun süre dayanması için katkı maddesi ilave ediyor musunuz.yardımcı olursanız sevinirim.