Toptan Ceviz İçi ve Ceviz İçi İmalatı

Ceviz, insan yaşamında ve sağlığında önemli bir yer tutar. İçerisinde bir çok vitamin ve mineral bulundurur cevizler. Bunlar; omega 3, omega 6, kalsiyum, demir, çinko, magnezyum, fosfor, bakır, selenyum, A vitamini, B1, B2, B6 ve C vitaminleridir. Bu vitaminleri alacağınız adres belli. Bize hemen ulaşarak toptan ceviz içi fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Görünümü beyine çok benzeyen müthiş bir besindir cevizler. Her yaştan insan için sayısız faydaları vardır cevizin. Severek yediğimiz cevizin büyük ölçüde fayda sağlaması için, onu bilinçli bir şekilde ve düzgün ölçülerde tüketmeliyiz. Ülkemizde birçok yerde yetişen ceviz en çok Ege, Güneydoğu Anadolu ve Karadeniz bölgelerinde yetişir.

Sadece yeme içme kültürümüzde değil, başka alanlarda da ceviz büyük imkanlar sağlar. Ceviz ağacı, mobilyacılık sektöründe önemli bir yere sahiptir. Cevizin yaprakları ve meyvesi ilaç ve boya sanayinde de kullanılır.

Cevizin Sağlığımıza Etkileri

Kalbimizin şifasıdır cevizler. Kalp ve damar hastalıklarımızın iyileşmesinde kilit rol oynarlar. İçerisindeki yüksek lif ile sindirim sistemimiz düzenli olarak çalışır. Cevizler bağırsaklarımızın temizlenmesini sağlar. Eğer kabızlık problemi yaşıyorsanız, bu problemi aşmak için ceviz yemelisiniz. Prostat şikayetlerinizden ceviz yiyerek kurtulabilirsiniz. Cevizin birçok kanser türüne de iyi geldiği söylenir. Örneğin; pankreas, prostat ve göğüs kanserine yakalanma riskinizi en aza indirebilirsiniz. Üstelik sadece ceviz tüketerek. Vücudunuzdaki toksinleri de ceviz ile dışarı atabilirsiniz. Ceviz ile hem bağışıklığınız  güçlenir, hem de zayıflayabilirsiniz. Verdiği tokluk hissi ile cevizle zayıflamak mümkün. Yine, güçlü bir kemik ve diş yapısına sahip olmak istiyorsanız ceviz tüketmelisiniz. Günlerdir uyuyamıyorum diye şikayet ediyorsanız, formül belli. Bu sorunu da ceviz tüketerek aşabilirsiniz. Akciğerlerimizin sağlığı da büyük oranda cevize bağlıdır. Ayrıca ceviz, hafızamızı kuvvetlendirir. Depresyona ve bunalıma iyi gelir. Bu sayede ruh sağlığımızı korur. Vücutta bulunan tümörlerin iyileşme sürecine katkı sağlar cevizler. Cildimize de sağlık verir. Birçok cilt hastalığından ceviz sayesinde korunuruz. En çok önem verdiğimiz ve bakımı için çok paralar harcadığımız saçlarımız da ceviz sayesinde daha sağlıklı bir görünüme kavuşur.

Sağlığınız için ceviz en iyi reçetenizdir.

Ceviz İmalatı Ve Ülkemizdeki  Önemi

Bilimsel olarak faydaları kanıtlanmış olan cevizler, yerli cevizlerden seçilmelidir. Sağlıklı beslenme programlarının olmazsa olmazı cevizler insanlığa sunulmuş bir mucizedir. Ceviz alırken mutlaka doğal şartlarda saklanmış cevizlerden tercih etmelisiniz. Ceviz seçerken beyazlatılmış cevizlerden uzak durmalısınız. Her derde deva olan cevizlerin, Romalılar döneminde ruh hastalarına şifa amaçlı yedirildiğini biliyor muydunuz? Yerli cevizler genel olarak aşısızdır. Açıklı koyulu kahverengi renge sahip olan cevizler, yağ oranı açısından oldukça zengindir ve aromalıdır. İyi bir ceviz içinin rengi % 90 oranında beyazdır. Günümüzde ülkemiz sınırları içerisinde ceviz yetiştiriciliği önemli boyutlardadır. Ağaç başına verim oldukça fazladır. Bu oran 32 – 37 kilo arasında değişmektedir. Yani, oldukça geniş bir ceviz üretim potansiyeline sahip ülkemizde yerli ceviz yeme olasılığınız her zaman yüksektir. Her tarafında kıymetli ceviz ağaçlarına sahip olan ülkemizde zengin ceviz kaynaklarımız bizler için bir avantajdır.

Anadolu kültüründe büyümüş insanlar 3000 yılı aşkın zamandır cevizi bilmektedir ve cevizden faydalanmaktadırlar. Ceviz çok yönlü fayda sağlayan bir üründür. Ceviz içinden faydalanıldığı kadar, ağacının kerestesinden de faydalanılır. İnsanlara gıda maddesi olan cevizler, ustalara kütük, ekmeğe de her zaman katık olmuştur. Oldukça geniş bir üretim ve kullanım sahasına sahip olan cevizler, doymamış yağ asitleri içerir ve kolesterolü olan insanların kolesterol birikimlerini en aza indirger. Ayrıca damar sertliğine de iyi gelen cevizler sağlık açısından insanlığa çok faydalı olan besinlerdendir. Ceviz tüketimi kişi başına 2 ya da 2 buçuk kilo arasındadır ülkemizde. Ceviz bileşiminde % 59-74 yağ, %14-24 protein, % 1,5-2 mineral bulunmaktadır. Fındık ve bademe göre daha zengin protein ve yağ oranına sahiptir cevizler. Ceviz üretimi her yıl düzenli olarak artış göstermektedir. Genel olarak ceviz kabuklu olarak tüketilse de, hazır besinlerin artması sonucu iç ceviz tüketimi de artış göstermiştir. İç cevizler, küçük parçalar şeklinde pastalarda ve şekerlemelerde sıkça kullanılmaktadır. Ülkemizin tüm bölgelerinde yetişen cevizler her türlü değişik toprak ve iklime karşı uyum sağlarlar.

Tükettiğiniz her ceviz tanesi ile sağlığınıza bir katkı daha yapmış olursunuz. Ülkemizin verimli topraklarında yetişen ceviz gibi bir nimeti sofralarınızdan eksik etmeyiniz.

Büyükten küçüğe her yaştan insanın severek tükettiği cevizler, mucizevi bir yemiş türüdür diyebiliriz. Bu yemişler beyin sağlığından kalp sağlığına kadar birçok hastalığın tedavisinde insan bedenine yararlar sağlamaktadır. Özellikle ceviz içlerinin saymakla bitmeyecek kadar çok faydası vardır insanlara. İçeriğinde zengin vitaminler, mineraller barındıran cevizlerin 100 gram tüketilmesi halinde ne kadar besin değeri sağladığına bir göz atalım:

100 gram cevizde: Kalori 654 kcal –  % 32.7 günlük değeri

Karbonhidrat 13.8 g – % 4.6 günlük değeri

Lif 6.7 g – % 26.8 günlük değeri

Protein 15.2 g – % 30.4 günlük değeri

Yağ 65.3 g – % 100.3 günlük değeri

Kolesterol 0 mg – % 0

A vitamini 20 IU – % 0.4 günlük değeri

C vitamini 1.7 mg – % 2.8 günlük değeri

Potasyum 441 mg – % 12.6 günlük değeri

Kalsiyum 98 mg – % 9.8 günlük değeri

Demir 3 mg – % 16.2 günlük değeri