Toptan Çekirdek

Çekirdek, kuruyemiş çeşitleri arasında en çok tüketilenler arasında yer alır. Toplu organizasyonlarda, düğünlerde, eğlencelerde ve partilerde de toptan çekirdek çeşitleri en çok ikram edilen kuruyemiştir.

En çok tüketilen kuruyemişler arasında her alan ve bütün tüketim  amaçlarına uygun toptan çekirdek çeşitlerinin tamamı Miniorg üzerinden beğeninize sunuluyor. Tüketim ihtiyacına ve aradığınız kaliteye uygun çekirdek ihtiyacınızı belirleyerek bizimle iletişime geçebilir ve uygun fiyat seçenekleri ile toptan çekirdek satın alabilirsiniz.

Ay çekirdeği, satışı ve tüketimi en çok yapılan toptan çekirdek türüdür. Ayçiçeği bitkisinden elde edilir. Kuruyemiş olarak tüketilse de aslında ay çekirdeği bitkisinin meyvesidir. Toptan çekirdek çeşitleri, geçmişten günümüze kadar ekmek, kek, tatlı ve kurabiye gibi besinlerin içerisinde de sıklıkla kullanılan bir besin oldu. 

Toptan Çekirdek Çeşitleri

Çekirdek hem yağ oranı hem de besin değeri yüksek olan bir kuruyemiştir. İdeal oranda tüketildiği zaman çekirdek, insan vücuduna inanılmaz faydaları olan bir yiyecektir. Çekirdek özelliği gereği vücutta dolaşan serbest radikallerin sayısını azaltıyor. Bu durumda da sinir sistemi olumlu etkilenerek, depresyon ve stres gibi sorunların yaşanma riskini azaltır. Toptan çekirdek çeşitleri içerisinde bulunan ay çekirdeği, tuzsuz olarak tercih edildiğinde içeriğindeki fitosteroller kötü kolesterol seviyesini düşürerek kalp damar sağlığını destekler. Bilinenin aksine ay çekirdeği az miktarda tuzlu tüketildiğinde cildin ihtiyacı olan E vitaminini de sağlar. Toptan çekirdek çeşitleri 40’ın üzerinden bir sayıya sahip. Türkiye’de en çok tüketilen ve satılan toptan çekirdek çeşitleri ise; beyaz/pijamalı ay çekirdeği, Dakota ay çekirdeği, siyah Kıbrıs ay çekirdeği, iç ay çekirdeği, iç ay çekirdeğidir.

Beyaz/Pijamalı Ay Çekirdeği

Türkiye’de çerez ve kuru yemiş olarak en çok tüketilen ay çiçeği bitkisinin, oldukça sevilerek tüketilen bir meyvesidir. Ülkemizde de en çok Orta Anadolu bölgesinde yetiştiriliyor

Dakota Ay Çekirdeği

Beyaz ay çekirdeğinden hemen sonra en çok ve en fazla görülen ve tüketilen çerezlik ay çekirdeğinin bir çeşididir.

Siyah Kıbrıs Ay Çekirdeği

Tüm dünyada Japon çekirdeği diye tanınan ay çekirdeği çeşidinin, Türkiye’deki tüketimi önceki yıllara göre gerilemiştir.

İç Ay Çekirdeği

Amerika ülkesinde soslu ve kaplamalı olarak oldukça fazla olarak tüketilen bu çeşidin, ülkemizde daha fazla pasta yapımı, bazı tatlılar, kurabiyeler ve ayrıca çeşitli hamur işlerinde de oldukça fazla olarak kullanılıyor.

Toptan Çekirdek Fiyatları 

Her kullanım amacına uygun toptan çekirdek ürününün fiyatı da çeşit ve kalitesine göre farklılık gösterir. Bizimle iletişime geçerek en ucuz çekirdek fiyat seçeneklerini öğrenip hemen sipariş verebilirsiniz. Miniorg.net sitemiz üzerinden bize ulaşarak ihtiyacınıza uygun bütün çekirdek çeşitleri hakkında bilgi alabilir, dilerseniz toptan olarak satın alabilirsiniz. Bütçenize ve tüketim ihtiyacınıza uygun çekirdek çeşitlerini internet sitemizde bulabilirsiniz.

İhtiyacınıza uygun toptan çekirdek çeşitleri için bizimle hemen iletişime geçin!

One comment

  1. Merhabalar, ay çekirdeği üreticisiyiz. Üretici olarak birinci sınıf 20 ton beyaz çekirdeğimiz var alır mısınız?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 × two =