Toptan Çaydanlık

Toptan Çaydanlık

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan çaydanlık modelleri farklı boy seçenekleriyle sizleri karşılıyor. Mutfağın en önemli elemanlarından olan çaydanlıklar çaylarınızı daima taze tutmanızı sağlayacak. Birbirinden harika toptan çaydanlık çeşitleri her keseye ve her beğeniye uygun olarak tasarlanmıştır. 

ÇAYDANLIK SEÇİMİ

Çay tüketiminde birinciliği hiçbir ülkeye kaptırmayan ülkemiz, tavşan kanı çaylarını üstün tasarımlı çaydanlıklarda demlemektedir. Birbirinden şık çaydanlıkların varlığı lezzetli çayların ortaya çıkma sebebidir. Çaydanlıkları iki gruba ayırabiliriz. İlki elektrikli çaydanlıklar, diğeri geleneksel tarzda çaydanlıklardır. Elektrikli çaydanlıklar daha pratik kullanım sağlasalar da, insanlarımız tercihlerini çelik çaydanlıktan yana kullanmaktadır.

Çay tiryakilerinin mutfaklarında sürekli kullanabilecekleri çaydanlıklar günümüzde çok fazla çeşide sahiptir. Modelleri, renkleri ve litre özellikleri açısından farklılıklar göstermektedir çaydanlıklar. Çaydanlık alırken ihtiyacınızı karşılayacak özelliklerde bir çaydanlık almalısınız. İki kişilik bir aile için büyük bir çaydanlık fazla gelecektir. Lezzetli ve iyi demlenmiş bir çayın baş kahramanı olan çaydanlıklar hacim olarak değişebilmektedir. Her iki parçası çelik olan çaydanlıklar da var, üstü porselen altı çelik olan çaydanlıklar da.

Kaliteli çaydanlıklardaki solar taban teknolojisi sayesinde, çaydanlıklarınız daha çabuk ısınmaktadır. Çaydanlıkları kolayca tutmanız için çaydanlık sapları silikon malzemelerden ya da kaymayan çelik ve plastikten yapılmaktadır. Paslanmaz çelikten imal edilen çaydanlıklar yıkandıktan sonra asla ışıltısını ve parlaklığını kaybetmiyor.

ÇAYIN DEMİ KALİTELİ ÇAYDANLIKLARDA TUTAR

İyi bir çay demlemek için, çayın kalitesi ve suyun yanı sıra iyi bir demlik de gerekmektedir. Bu yüzden çaydanlık seçiminizi dikkatli yapmalısınız. İçten sıkıştırmalı ve vidalı çaydanlıklar ideal bir seçim olacaktır. Uzun vadede kullanabileceğiniz bu çaydanlıkların vidaları esnese de sıkıştırılabilmektedir. Kulp kısmı sıkıştırılan çaydanlıklar daha iyi kullanım sağlamaktadır. Eğer bir çaydanlığın kulpu demirden ya da çelikten ise, o çaydanlık kaliteli bir ürün demektir. Günümüzde çaydanlıkların kulp kısımları kokulu olarak üretilmektedir. Herhangi bir dalgınlık durumunda ocak üzerinde unuttuğunuz çaydanlıklar, kokulu kulpları sayesinde haber verici özelliğe sahiptir. % 100 çelik olan çaydanlıklar birinci kalitededir. Bir çaydanlığın taban kalınlığı da oldukça önemlidir. Sürekli ısıyla başbaşa kalan çaydanlıkların taban kısımları mutlaka kalın olmalıdır. Çaydanlık seçerken kullanışlı bir çaydanlık seçmeye özen gösteriniz. Göz zevkinize hitap eden çaydanlık modellerinden kullanabilirsiniz. Ortalama büyüklükte çaydanlık almaya çalışın. Çaydanlığın tabanının kalınlığına dikkat edin ve çaydanlığın emzik bölümleri yeteri kadar açık mı diye mutlaka kontrol edin. Kaliteli bir çaydanlığın ağır olması gerektiğini unutmayın. Çaydanlığın garanti belgesinin ve TSE ( Türk Standartları Enstitüsü) belgesinin bulunması gerekmektedir. Çaydanlığın üretildiği yere çok dikkat edin.

ELEKTRİKLİ ÇAYDANLIK ALACAKLARA TAVSİYELER

Çay tiryakileri, ocaktaki çaylarının sürekli sıcak kalmasını isterler. Sürekli açık olan bir ocak, demlenen çayın tadını bozabilir. Bu gibi bir durumda elektrikli çaydanlıklar hem ocaktan tasarruf yapmanızı sağlayacaktır, hem de çayınızın ısısını koruyacaktır. Elektrikli bir çaydanlık almayı düşünüyorsanız, ihtiyacınız olan hacimlerde bir seçim yapmalısınız. Alacağınız elektrikli çaydanlığın suyun ısısını belirli bir sıcaklıkta tutup tutmadığına dikkat etmelisiniz. Sessiz çalışan bir elektrikli çaydanlık tercih etmelisiniz. Üst tarafı cam ya da porselen, hatta metal olan elektrikli çaydanlıklar  bulunmaktadır. Üst tarafı cam olan çaydanlıkların kırılma olasılığı vardır her zaman. Seçiminizi üstü cam olan çaydanlıklardan yana kullanacaksanız onu dikkatli kullanmalısınız. Temizliğine büyük önem vermelisiniz. Aldığınız ve kullandığınız her çaydanlığı iyice temizlemelisiniz. Çaydanlıklarınızı temizlemek için birkaç pratik çözüm var aslında. Örneğin, soda ve sirke yardımıyla çaydanlığınızı ovalayabilirsiniz. Çaydanlıklarınızda biriken kireçler için de, sirke iyi bir çözüm olacaktır. İçerisine biraz sirke koyduğunuz çaydanlığınızı 15 dakika kadar kaynatırsanız çaydanlığınız temizlenecektir.

Sürekli kullanılan çaydanlıklar bir zaman sonra parlaklığını yitirebilir, hatta ocakta unutulan çaydanlıklar yanabilir, onların içleri ve dışları kararabilir. Tüm bunlar herkesin başına gelebilecek olası durumlardır. Çaydanlığınızı hijyenik hale getirirken çaydanlığınızın hangi maddeden üretilmiş olduğu büyük önem taşımaktadır. Yukarıda bahsedilen sebeplerden dolayı zarar görmüş çaydanlıklar, dikkatli bir şekilde temizlenmelidir. Özellikle kolayca aşınabilen emaye, alüminyum ya da diğer metallerden üretilmiş çaydanlıklarınız varsa, temizliğinizi daha dikkatli yapmalısınız. Dışı kararan çaydanlıklarınızı sirkeyle ovalayabilirsiniz. Haddinden fazla kararan çaydanlığa sahipseniz, büyük bir tencerenin içerisine bir miktar su, karbonat ve sirke ekleyerek, çaydanlığınızı bu sulu karışımın içinde kaynatabilirsiniz. Özellikle çaydanlık içlerinin temizliğinde buna benzer doğal yöntemler kullanılmalıdır.

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizleyunus
ürünlerinizden almak istiyoruz yardımcı olabilirmisiniz