Toptan Çay Bardağı

Toptan Çay Bardağı

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan çay bardağı ürünleri züccaciye sektörünün tüketiciye en çok ulaşan ürünlerindendir. En şık çay bardağı setleriyle hem kendinizi şımartın hem de sevdiklerinizi. Değişik işlemeli modellerde ve sade modellerde bulunan toptan çay bardakları her beğeniye hitap etmekte ve tüketiciden tam not almaktadır. 

KULLANIŞLI ÇAY BARDAKLARI

Her evin mutfağında yerini alan çay bardakları çay saatlerinin olmazsa olmazıdır. Çay sever bir toplum olmamız nedeniyle çay bardaklarının mutfaklardaki yeri ayrıdır. Daha çok günlük tüketim için üretilen camdan çay bardaklarının ilk halleri kulpluydu ve büyük ebatlardaydı. Masrafları oldukça fazla olmaya başlayan büyük ebatlardaki kulplu çay bardakları bir müddet sonra küçük ölçülerle üretilmeye başladı. İnce belli çay bardaklarının ününü duymayan yok sanırım. Küçük olarak üretilmeye başlanan çay bardakları insanlara kullanım kolaylığı sundu. Sıcak olarak tüketilen çaylar, bu çay bardaklarıyla parmaklar yanmadan içilebildi. İnce belli çay bardaklarının ortaya çıkışında lalelerden esinlenildiği söylenmektedir. İnce belli lalelerin verdiği ilhamla ince belli çay bardaklarının tasarlanmış olduğu düşünülmektedir.

Yaz kış demeden tükettiğimiz çayların keyfini çay bardaklarıyla tamamlarız. Genellikle küçük çay bardakları tercih edilir. Bu bardakların üst ve orta bölümleri dar olduğu için çaylar hemen soğumaz. Çay bardakları çeşitlerinden saplı ya da sapsız, küçük ya da büyük, desenli ya da sade olanları seçebilirsiniz. Dilerseniz porselen yahut seramik çay bardaklarından satın alabilirsiniz. Kristal çay bardakları da tercihleriniz arasında bulunabilir.

Çay bardaklarınız sık kullanılmalarından dolayı sararabilmektedir. Sararmaya başlayan ya da sararan çay bardakları özenle temizlenmelidir. Temizlik malzemelerinin gerekli etkiyi göstermemesi ya da elde yıkadığınız çay bardaklarının yeterince dezenfekte olmaması halinde çay bardaklarınız sararmaya başlayacaktır. Uzun süre bulaşık makinesinde bekletilen çay bardaklarını da aynı kötü son bekleyecektir. Bu durum karşısında farklı yöntemler uygulayarak bardaklarınızdaki sararmaları giderebilirsiniz. Çay bardaklarınızı çamaşır suyu kullanarak elde veya bulaşık makinenizde temizleyebilirsiniz. Çay bardaklarını yıkamak için kullandığınız çamaşır suyu kimyasal bir ürün olduğu için, bardaklarınızı bol su ile durulamanız gerekecektir. Çamaşır suyu kullanmak yerine doğal yollarla da sararan çay bardaklarınızda beyazlığı yakalayabilirsiniz. Örneğin, yıkama esnasında bir miktar sirke kullanarak çay bardaklarınızı beyaz hale getirebilirsiniz. Ya da karbonatla bir çözüm oluşturabilirsiniz. Bulaşık süngerinizin üzerine 1 çay kaşığı karbonat ekleyerek çay bardaklarınızı beyazlatabilirsiniz. Karbonat ile çay bardaklarınızda beyazlığı yakalamak biraz zaman alsa da, karbonat bunu tek başına başaracaktır.

Kültürümüzün sarsılmaz bir parçası olan çay bardakları çay tiryakileri için hatırı sayılır bir mutfak ürünüdür. Çay bardakları camdan imal edilmekte ve cam bardakların hayatımıza girmesi Sanayi Devriminden sonraya dayanmaktadır. Çay saatlerinin vazgeçilmezi olan ince belli bardaklar ise, 20. yüzyılın ilk yarılarında sofralarda görülmeye başlamıştır. İnce belli çay bardakları zarif ve küçük tasarıma sahip olduğundan oldukça ekonomik fiyatlı ürünlerdir. Sık sık tükettiğimiz çaylar ince belli bardaklarda daha sıcak ve daha lezzetlidir. Kavisli bir yapıya sahip olan ince belli çay bardakları çayın çabucak soğumasını engellemektedir.

 

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle