Toptan Çapa Makinesi Ve Çapa Makinesi İmalatı

Toptan Çapa Makinesi Ve Çapa Makinesi İmalatı

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan çapa makinesi ürünlerinden sipariş vererek bahçenizi ya da tarlanızı çapalayabilirsiniz. Benzinli ya da dizel çapa makinelerinden birini tercih edebilirsiniz. 

ÇAPA MAKİNESİ NE İŞE YARAR?

Toprağı işlemeye, ekim ve dikim için hazır hale getirmeye yarayan çapa makineleri, benzinli çapa makinesi ve dizel çapa makinesi olarak iki türe ayrılmaktadır. Toptan çapa makinesi çeşitlerini taşlı ve çakıllı alanlarda da kullanabilirsiniz. Çapa makinelerinin kullanımı sanıldığı kadar zor değildir. Bilakis oldukça kolay ve basit bir kullanımı vardır bu makinelerin.

ÇAPA MAKİNESİ ÇEŞİTLERİ

Çapa makinesi imalatı ile benzinli ve dizel çapa makineleri üretilmiştir. Benzinli çapa makineleri adından da anlaşılacağı gibi, benzin ile çalışmaktadır. Geniş bir bahçeye sahipseniz, çalışma genişliği yüksek bir makine almalısınız. Çalışacağınız alan dar ise, çalışma genişliği ortalama olan bir model satın alabilirsiniz. Toptan çapa makinelerinden satın alırken çapa makinesi ekipmanlarını da beraberinde almış olursunuz. Motor gücü yüksek olan benzinli çapa makineleri ile toprağı seri bir biçimde işleyebileceksiniz.

Dizel çapa makineleri ise, en az benzinli modeller kadar güçlüdür. Ancak dizel çapa makineleri, benzinli makinelere göre daha az yakıt tüketirler ve bu özellikleri ile geniş arazi sahipleri tarafından çokça tercih edilirler. Dizel çapa makinelerini profesyonel kullanımlarda tercih edebilirsiniz. Özellikle 6 dönüm ve 6 dönümden daha fazla olan arazilerde tasarruf sağlayabileceğiniz çapa makinelerinden tercih edebilirsiniz. Tarımla uğraşan herkesin sahip olması gereken çapa makineleri, arazilerin genişliğine göre seçilmelidir. Geniş bir tarım arazisinde dizel çapa makineleri kullanılırsa, yakıttan tasarruf yapılmış olur. Daha küçük arazilerde ise, benzinli çapa makineleri rahatlıkla kullanılabilmektedir. Özet olarak, çapa makinesi seçiminde birincil etmen arazinin büyüklüğüdür.

Çapa makinesi seçiminde ikincil etmen arazinin konumudur. Dik ve girintili çıkıntılı bir arazide çalışacaksanız, ağır ve yüksek beygirli çapa makinelerinden kullanmamalısınız. Ağırlığı 60 ile 75 kg arasında değişen ve 5,5 ile 7 beygir gücüne sahip bir çapa makinesi dik arazilerde işinize yarayacaktır. Düz yapılı arazilerde yüksek beygirli çapa makinelerinden kullanmanın hiçbir sakıncası yoktur. Çapa makinesi imalatı ile vitesli çapa makineleri üretilmekte ve bu makineler düz arazilerde çapa toprağa gömüldüğünde hayat kurtarmaktadır. Toprağa gömülen çapayı (eğer toprak yumuşak ise) vites küçülterek topraktan çıkarabilirsiniz. Çapa makinesi imalatı ile son derece sağlam nitelikli makineler üretilmekte ve bu makineler kaliteli şanzımana sahip olmaktadır. Çapa makinesi seçerken, ürünün şanzıman kalitesine de dikkat edilmelidir.

Tarımla uğraşan bireyler belli dönemlerde bahçesini veya tarlasını çapalamak için çapa makinesine ihtiyaç duyarlar. Ne tür bir çapa makinesinin kullanılması gerektiği arazinin büyüklüğü ile alakalıdır. Daha önce de belirtiğimiz gibi, geniş arazilerde dizel çapa makinelerinden kullanılmalıdır. Üstelik araziniz hem geniş hem de düz ise, yüksek beygirli çapa makineleri işlerinizi daha da kolaylaştıracaktır. Çapa makinesi alırken, ürünün vitesli olmasına ve şanzıman kalitesine mutlaka dikkat etmelisiniz. Kaliteli bir şanzımana sahip çapa makinesi ile masraf yapmaktan uzun süre kurtulabilirsiniz.

Çapa makinesini kullanacağınız alan geniş ise, kuyruk mili olan bir çapa makinesi satın almakta fayda vardır. Kuyruk mili bulunan çapa makineleri ile geniş arazilerinizi daha kuvvetli bir şekilde çapalayabilirsiniz. Çapa makinesi satın almadan önce çevrenizdeki kişilerin çapa makinelerinden fikir sağlamaya çalışın.

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle