Toptan Çanaksız Uydu Alıcıları

Uydu alıcıları televizyondan yayın izlemeyi sağlayan cihazlardır. Birçok uydu alıcısı çanak anten ile yayını televizyona aktarılır. Son dönemlerde yapılan teknolojik gelişmelerle artık çanaksız uydu alıcıları da üretilip kullanılmaya başladı. 

Toptan çanaksız uydu alıcıları yeni nesil uydu alıcıları da denilmektedir. Kablolu ve kablosuz olarak üretilen bu uydu alıcıları, çanağa gerek kalmadan internet ile yayın yapmaktadırlar. Toptan çanaksız uydu alıcıları, televizyon yayını için antene olan ihtiyacı ortadan kaldırır. Bu uydu cihazları aynı zamanda IP TV’li uydu alıcılarıdır. Şu anda IP TV özellikli bütün televizyonlarda yayın internet üzerinden yapılıyor. Çanaksız uydu alıcıları arasında IP TV özellikli olanların yanı sıra Android ve Linux gibi işletim sistemlerine sahip uydu alıcıları da bulunmaktadır. Bu cihazların bağlantısını sağlamak için  ethernet kablosu ya da kablosuz bağlantı özelliği ile, işletim sistemleri ile internet tarayıcıları ve uygulamalara bağlanmaktadır. Toptan çanaksız uydu alıcıları bilinenin aksine internetsiz olarak çalışmamaktadır. Bu tip uydu alıcıları diğer uydu alıcılarına göre üstün özellikte kabul edilen alıcılardır. Uydu alıcılarının fiyatları özelliklerine ve modellerine göre değişmektedir. Android box özelliğine sahip IP TV modelleri ile Linux modellerinin fiyatları birbirinden farklıdır. Toptan çanaksız uydu alıcıları sahip oldukları özellik, model, işletim sistemi ve yayın aktarım hızı gibi özelliklere göre çeşitli fiyatlarda bulunabilir.

Toptan Çanaksız Uydu Alıcıları Ve Standart Uydu Alıcıları Arasındaki Fark Nedir?

Çanaksız uydu alıcıları son dönemlerde en çok tercih edilen ve kullanılan uydu alıcılar arasında yer alır. Standart uydu alıcılardan en önemli farkı, internet üzerinden yayınların izlebilmesidir. IP TV özelliği taşıdıkları için, yayınlar çoğu modelde kaydedilebilir ve internet üzerinden tekrar tekrar izlenebilir. Son dönemlerde üretilen toptan çanaksız uydu alıcıları modellerinden neredeyse tamamı standart uydu alıcılarından farklı olarak internet desteğine ve IP TV özelliğine sahiptir. 

Toptan çanaksız uydu alıcıları, Wifi üzerinden ya da Ethernet kablosu aracılığıyla gelişmiş medya özelliklerini aktarmaktadır. Bu ürünlerin arasından fiyat performans karşılaştırması yapılarak ürün seçilebilir. Yüksek fiyatlı modeller olduğu gibi düşük fiyatlı modellerde mevcuttur. Kendi dahili hafıza özelliği bulunan bu cihazların aynı zamanda bir çoğu da 4K görüntü kalitesi hizmeti sunmaktadır. HDMI arayüzü özelliğine sahip olan çanaksız uydu alıcıları aynı zamanda standart uydu alıcılarından farklı olarak USB kablo bağlantısı özelliğine de sahiptir. Yine toptan çanaksız uydu alıcıları sık kullanılan film izleme platformlarını da özelliğe sahip olmayan televizyonlarda izleme imkanı sunuyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 × 4 =