Toptan Can Yeleği Ve Can Yeleği İmalatı

Toptan Can Yeleği Ve Can Yeleği İmalatı

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan can yeleği ürünlerinden alarak sudaki can güvenliğinizi sağlayabilirsiniz. Kullanıcısını her durumda su üstünde tutan can yelekleri boğulma vakalarını büyük oranda önlemektedir.

HAYAT KURTARAN CAN YELEKLERİ

Kişisel yüzdürücü ekipmanı olan can yelekleri dünya standartları uygulamalarına göre beş kategoride incelenmektedir. Her can yeleğinin donanım tipi farklıdır.

* Tip 1 / Açık Deniz Can Yeleği: Kolay görülebilir ve seçilebilir renklere sahip can yelekleridir. Ulaşma imkanının kolay olmadığı, çok zaman aldığı yerlerde kullanılmaktadır.

* Tip 2 / Yakın Kıyı Yüzdürücüsü: Kişiyi yüzükoyun durumdan sırtüstü duruma getiren hayat kurtarıcı ekipmanlardır. Genellikle kurtarma olanağının hızlı olduğu yerlerde kullanılırlar.

* Tip 3 / Yüzdürme Yardımcısı: Bu tip can yelekleri su sporlarında olağanüstü bir koruma sağlarlar. Ancak uzun süre hayatta kalmak için bu yelekler yeterli değildir.

* Tip 4 / Atılabilir Donanım: Deniz trafiğinin yoğun olduğu yerlerde kullanılan bu tür can yelekleri çocuklar, bilincini yitirmiş kişiler ya da yüzme bilmeyenler için uygun değildir.

* Tip 5 / Özel Kullanımlı Donanımlar: Hareket kabiliyeti oldukça iyi olan bu tür yelekler kişiyi yüzükoyun durumdan sırtüstü pozisyona getirebilir. Kendinden şişebilir özellikleri vardır.

Toptan can yelekleri kişinin ağırlığına ve bedenine uygun olarak doğru şekilde giyilmelidir.

ACİL DURUMLARDA CAN YELEĞİ NASIL KULLANILIR?

Can yeleği giyilirken yelek üzerine başka bir giysi asla giyilmemelidir. Şişme can yeleklerinden kullanmayı düşünüyorsanız, yeleği suda şişirmelisiniz. Can yelekleriyle suya atlamadan önce yeleğin vücudunuzu tam olarak sardığından emin olmalısınız. Can yelekleriyle suya atlarken daima ileriye bakmanız gerekir. Atlarken aşağıya bakmak dengenizi bozacaktır. Can yelekleriyle suya atlarken çivileme modelinde suya atlamaya çalışmalısınız.

CAN YELEĞİNİN BAKIMI

Toptan can yeleklerini her zaman kuru, serin ve hava alan bölgelerde saklamalısınız. Bu ürünler temizlenirken asla güçlü deterjanlar kullanılmamalıdır. Can yelekleri sabunlu suyla temizlenmeli ve bol suyla durulanmalıdır. Can yeleklerinin üzerine oturulmamalı, bu yelekler minder olarak kullanılmamalıdır.

CAN YELEĞİNİN TAŞIMASI GEREKEN ÖZELLİKLER

Can yeleklerinin imalatı yeleğin yardımsız olarak giyilebilmesini sağlayacak şekilde yapılmalıdır. Yelekler bir dakika içinde giyilebilecek yapıda olmalıdır. Yelek boğulmakta olan bir kişinin ağzına su girmesini önleyebilmeli, kişiyi ağzına su girebilecek pozisyondan 5 saniyede kurtarabilmelidir. Can yeleklerinin imalatı ile ürüne farkedilebilir renkler verilmektedir. Toptan can yeleklerinin üzerinde mutlaka yansıtıcı bantlar bulunmalıdır. Can yeleklerinin yapısı, kişi 4.5 metreden atlasa bile onun yaralanmasına yol açmayacak şekilde olmalıdır.

Toptan can yelekleri farklı şekil ve tiplerde bulunabilmektedir. Bazı can yelekleri kendinden dolguludur. Bazıları ise, tüple çalışan otomatik yapıdadır. Bilinç kaybının söz konusu olduğu durumlarda otomatik olarak şişen can yelekleri hayat kurtarabilmektedir.

Yüzdürücülük esasına dayandırılarak üretilen can yelekleri, kullanıldıkları yere ve kişilerin üzerinde bulunan giysilerin olası ağırlıklarına uygun olarak tasarlanmaktadır. Tüplü can yelekleri, dolgulu can yeleklerine oranla daha hafif ve daha kullanışlıdır. Bir de çocuklar için üretilen can yelekleri vardır. Bu yelekler doğru boyda kullanılmalıdır. Bireyin su üstünde kalmasını sağlayan can yelekleri, kişisel yüzdürme ve kurtarma ekipmanlarıdır diyebiliriz. Bu yelekler elbetteki yüzer maddelerden imal edilmektedir. Can yeleklerini yapılarına göre şu şekilde sıralayabiliriz:

  1. Kendiliğinden yüzebilen,
  2. Şişirilebilir,
  3. Karma.

Can yeleklerini kullanım alanlarına göre sınıflandırırsak, sıralama şu şekilde gerçekleşir:

  1. Açık deniz,
  2. Kıyı tipi,
  3. Yüzdürme yardımcıları,
  4. Atılabilir model can simitleri,
  5. Özel amaçlı can yelekleri.

 

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizleahmet
totan fiyat alabilrimiyizramazan aktaş
seckinaycetin@hotmail.com
üretim içinNİHAT alkan
Turgay ekici
Toptan fiyat