Toptan Bıttım Sabunu

Toptan Bıttım Sabunu

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan bıttım sabunu ürünlerimiz yıllardan beri severek kullanılan doğal ve katkısız bir üründür. Güneydoğu Anadolu'nun bütün şehirlerinde bulunan bıttım sabunları bir çok kimyager ve saç uzmanı tarafından önerilen doğal içerikli bir sabundur. Ürünle ilgili bilgi ve siparişleriniz için bizi hemen arayınız. 

BITTIM SABUNU İMALATI

Antep fıstığının aşısız hali olan bıttım bitkisinden çıkarılan fıstıklar ezildiğinde ortaya bir yağ çıkmaktadır. İşte bu yağdan üretilen sabunlara bıttım sabunu adı verilmektedir. Daha çok Siirt'te bulunan bu bitki Eylül ayının son günlerine doğru olgunlaşmaya başlar. Bıttım bitkisindeki fıstıklar toplanarak temizlenir. İyi durumda olan fıstıklar kurutulur. 5 ya da 10 gün içerisinde kuruyan fıstıklar değirmenlerde öğütülür. Daha sonra öğütülen bu fıstıklar kazanlarda orta derece sıcaklıktaki sularla yoğrulurlar. Yoğurma işlemi çok büyük titizlik ve özenle yapılmalıdır. İki saat kadar yoğrulan fıstıklardan belli oranlarda yağ çıkmaktadır. Ayrı bir kaba alınan yağlar ile fıstıklar birbirlerinden ayrılırlar. Kalan fıstıkların yağları iyice çıkarılmaya ve süzülmeye çalışılır. Yağın içinde bulunduğu kazanlar bir güzel kaynatılırlar. Farklı bir kaba sabunlaşma olayının gerçekleştirilmesi için bir çözelti hazırlanır. İyice kaynayan yağlar ile oluşturulan bu çözelti kazanda beraber karıştırılırlar. Elde edilen karışım 12 ile 16 saat arası bir süre boyunca iyice kaynatılır. Süre sonunda sabun hala sıcaktır ve artık kaplara doldurulmalıdır. Kaplara alınan bıttım sabunu artık açık havalı bir yerde üç gün süre ile bekletilmelidir. Kalıp kalıp olan sabunlar üç günün sonunda istenilen ölçülerde kesilip satışa sunulabilirler.

GERÇEK BITTIM SABUNU NASIL ANLAŞILIR?

Hakiki bir bıttım sabunu, bıttım bitkisinin yağından yapılmaktadır. Bu yağın çıkarılma ve sabuna dönüştürülme aşamasının ne kadar zahmetli olduğunu yukarıda okuduk ve öğrendik. Günümüzde bıttım sabununa artan ilginin bir sonucu olarak bıttım sabunu taklitleri çoğalmaya başlamıştır. İçerisine zeytin yağı ya da defne yaprağı katılarak bıttım sabunu üretilmeye çalışılmıştır. Bu durumda almayı düşündüğünüz sabunu koklayarak gerçek bir bıttım sabunu olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Ayrıca bıttım sabunundaki renk koyu yeşil ya da sarıdır. Daha sonra bu renk sabunun içindeki suyun kurumasından ötürü açık bir hale dönüşebilir. Bıttım sabununun renk özelliklerini gözlemleyerek gerçek olup olmadığını anlayabilirsiniz.

BITTIM SABUNUNUN İNANILMAZ FAYDALARI

Siirt ilimizle anılan bıttım sabunları el yapımı ve doğal olmalarından dolayı saç ve cilt sağlığımız için çok faydalı sabunlardır. Yabani fıstıklardan elde edilen bıttım sabunları saç dökülmelerine iyi gelmektedir. Mikrop öldürücü özellikleri ile egzama, mantar gibi ya da ciltte oluşan yaralar ve sivilceler gibi cilt rahatsızlıklarına şifa olmaktadır. Kuru bir saça sahipseniz, bıttım sabunu kullanarak saçlarınızı nemlendirebilirsiniz. Bıttım sabunu ile saç kepekleri yok olur ve saç diplerinde oluşan bakteriler önlenir. Stres giderici özelliği olan bıttım sabunları vücudunuzu rahatlatır. Varislerin tedavisinde bıttım sabunları önerilir. % 100 doğal olan bıttım sabununun hiç bir yan etkisi bulunmamaktadır. Bıttım sabunu kullanarak cildinizde ve saçınızda oluşan bakterilerden doğal yollarla kurtulabilirsiniz. Bıttım sabununu kullanırken önce saçlarınızı ıslatmalısınız. Daha sonra bıttım sabununu saçınızda iyice gezdirerek saçınızın köpürmesini sağlamalısınız. Bu arada saç diplerinize masaj yapmayı unutmayınız. Saçınız 1 ya da 2 dakika öylece kalsın ve sonra saçınızı bol su ile durulayın. Bıttım sabununu saçınızda kullanacaksanız onun yanında herhangi bir kimyasal ürün kullanmamalısınız.

Bıttım sabunu 'Botan Sabunu' olarak da bilinmektedir. Birçok cilt hastalığına iyi gelen bu sabunlar saç dökülmelerini de büyük oranda önlemektedir. Siirt'e özgü bıttım sabunu, menengiç denen yabani fıstık yağından imal edilmektedir. Tamamen doğal olan bıttım sabunları Siirt halkı tarafından yıllardır kullanılmaktadır. Sizler de içeriğini bilmediğiniz, büyük oranda kimyasal içeren şampuanlardan kullanmak yerine bıttım sabunlarından kullanmayı tercih edebilirsiniz. Bıttım sabunları mikrop öldürücü antiseptik yapısından dolayı birçok insan tarafından kullanılmaktadır. Beyazlamış saçlarınız varsa yine bıttım sabunundan yararlanabilirsiniz. Bıttım sabununu düzenli olarak saçlarına uygulayanların 7-8 ay içerisinde eski saç renklerine kavuştukları söylenmektedir. Bıttım sabunu doğal bir ürün olduğu için onu gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Bıttım sabununun sizlere hiçbir yan etkisi olmayacaktır.

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizleharun coşkun
toptan ürün tedariği için fiyat alabilirmiyimBurhan ARBUŞ
fiyat teklifi alabilir miyiz, iskonto oranları ile birlikte