Toptan Bisiklet

Toptan Bisiklet

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan bisiklet ürünleri yollarda en sık karşılaştığımız taşıtlar haline gelmeye başlamıştır. Şehir içi kullanımlarda, treking ya da kamp gibi faaliyetlerde bisikletler tercih edilmektedir. Son yılların en çok kullanılan taşıtlarından olan bisikletler, farklı çeşitleriyle sizlere hizmet vermeye geliyor. 

BİSİKLETLERİN KULLANIM AMAÇLARI

İhtiyacınız doğrultusunda kullanabileceğiniz pek çok bisiklet markası ve modeli bulunmaktadır. Burada önemli olan bisikleti ne amaçla kullanacağınızdır. Uzun yollarda kullanacağınız bisiklet ile işe gitmek için kullanacağınız bisiklet farklı olabilir. Uzun yol bisikletleri, uzun yol şartlarına dayanabilen kalitede üretilmektedir. Aksi halde yolda kalabilirsiniz. Dağ yollarında kullanmak istediğiniz bisikletler ise, dağ bisikleti adı altında satılmaktadır. Dağ bisikletleri hafif yapıdadır ve darbelere karşı güvenli sürüş fırsatı veren özellikleri bulunmaktadır. Bu tür bisikletlerin fren sistemleri oldukça gelişmiştir. Bisiklet almaya karar verdiğinizde, güvenli bir sürüş keyfi için bisiklet kaskı ve eldiveni de almayı sakın unutmayın.

Alacağınız bisikleti ne amaçla kullanacağınız ve ona ne sıklıkla bineceğiniz çok önemlidir. Kaliteli parçalardan üretilen bisikletler her zaman ilk tercihiniz olmalıdır. Doğru seçilmiş bir bisiklet sizlere uzun yıllar hizmet verebilir. Dağlık alanlarda daha çok hafif bisikletler ve fren sistemi gelişmiş bisikletler kullanmalısınız. Bu tür bisikletler zorlu ortamlarda sizleri zor durumda bırakmazlar. Ulaşım amaçlı kullanacağınız bisikletler ise, iyi bir çalışma mekanizmasına sahip olarak üretilmelidir. Sizler de bu mekanizmanın nasıl çalıştığı konusuna vakıf olmalısınız. Yol bisikletlerinin üst borusunun mesafesi, sizden 2 buçuk ya da 3 cm. uzakta olmalıdır. Dağ bisikletlerinde bu aralık 7-8 cm'ye kadar çıkabilir.

Bisiklet kullanırken çok uzun kıyafetler giymemeye özen göstermelisiniz. Zira, kıyafetiniz teker zincirine takılabilir ve hoş olmayan kazalara sebebiyet verebilirsiniz. Aldığınız bisikletin sağlam olup olmadığını kontrol etmek için mutlaka bisikletle bir tur atmalısınız.

Bisiklet modelleri arasında en çok tercih edilenlerden biri de elektrikli bisikletlerdir. Elektrikli bisikletler ile yokuşları kolayca çıkabilirsiniz. Ayrıca katlanabilir bisiklet modelleri bulunmaktadır. Şehir içi ulaşımlarda ya da toplu taşıma araçlarında katlanabilir özellikte olan bisikletlerden kullanabilirsiniz. Şehir bisikletleri kısa mesafeler için uygundur ve onların çamurluk, sepet, matara gibi parçaları bulunmaktadır.

Bisiklet sürmek, yetişkinlerin olduğu kadar çocukların da hakkıdır. Çocuklar için tasarlanmış farklı bisiklet modellerimizle mutlaka tanışmalısınız.

BİSİKLET KULLANMANIN AVANTAJLARI NELERDİR?

1. Bisiklet kullanmak, araba kullanmaktan daha güvenlidir.

2. Bisiklet kullanırken fiziksel güç harcadığınız için hayat süreniz daha da uzar.

3. Bisiklet kullanan bir kişi, yürüyen bir insana oranla daha fazla kalori yakar.

4. Bisiklet kullanımı, işteki veriminizin artmasını sağlar.

5. Bisiklet kullanımıyla eklemleriniz yorulmadan çalışır ve risksiz bir egzersiz yapmış olursunuz.

6. Bisiklet kullanarak farklı yerler görebilirsiniz.

Bisiklet seçiminde şu soruları kendinize sormalısınız:

  1. Alacağım bisikleti gezi, ulaşım, hobi, gösteri, spor gibi amaçlardan hangisini gerçekleştirmek için kullanacağım?
  2. Bisiklete hangi sıklıklarla bineceğim?
  3. İstediğim bisikleti alabilmem için sahip olduğum bütçe ne kadar?

Piyasalarda her amaca ve her bütçeye göre bisiklet vardır. Alacağınız amacınıza uygun bir bisikletle asfaltta, dağda, yağmurda, çamurda rahatlıkla ilerleyebilirsiniz. Beğendiğiniz bisikletin her detayına dikkat etmelisiniz. Geometrisi size uygun olan bisikleti hemen almalısınız. Bisiklet seçiminde bisikletin konforlu olması ve performansı iki önemli kriterdir. Bu iki kriteri göz önünde bulundurarak seçiminizi gerçekleştirmeye çalışın. Alacağınız bisiklet sizin ölçülerinize, yapınıza ve sürüş stilinize uygun olmalıdır. Trafikte güvenli bir duruş sergilemek için doğru seçimler yapmaya özen gösterin.

 

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri GizleMehmet ÖZDOĞAN
Toptan Bisiklet almak istiyordum fiyat listesi alabilirmiyim