Toptan Bıçak

Toptan Bıçak

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan bıçak ürünlerimizi satın alarak mutfaklarınızda harikalar yaratabilirsiniz. Çeşit çeşit, boy boy, renk renk bıçak çeşitleri sizleri bekliyor. 

BIÇAK SEÇİMİNDE ANA ESASLAR

Elle yapamadığınız her türlü işi bıçaklar sayesinde halledebilirsiniz. İyi ve kaliteli bir bıçakla hem rahat bir kullanım sağlayabilir hem de işlerinizi hiç zorlanmadan halledebilirsiniz. Kaliteli bir bıçakta bulunması gereken temel özelliklerden biri bıçağın kesme gücüdür. Yarma ve bölme işlerini de ciddi anlamda gerçekleştirmeleri gerekmektedir. İyi bir bıçak kazma ve yarma fonksiyonlarına da sahip olmalıdır. Her zaman kullanıma uygun sağlam bıçaklar tercih etmelisiniz. Yemek yaparken, barınak yaparken, eşya ya da mobilya yaparken bıçaklardan mutlaka yararlanırız. Alacağınız bıçağın boyutu ne kadar büyük olursa, kesme ve yarma gibi işlerinizi daha rahat gerçekleştirebilirsiniz. Küçük bir bıçakla ise, daha ince işlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Bazı bıçaklar sabitken, bazıları katlanabilir özelliklerde üretilmişlerdir. Katlanabilir bıçaklar daha çok kamp alanlarında, dağcılık gibi faaliyetlerde kullanılabilirler. Bir bıçakta aranılan en önemli özellik, keskinliği ve sağlamlığıdır. İyi bir bıçak bilenebilmeli ve paslanmaz olmalıdır. Birçok bıçak çeşidi vardır. Sivri uçlu bıçaklar, tırtıklı bıçaklar ve daha bir çok çeşit.

Bıçaklarla ne de çok şey yapıyoruz. Kesmek, şekil vermek, doğramak için hep onlardan faydalanıyoruz. Profesyonelinden acemisine kadar herkes bıçak kullanıyor.

BIÇAK ÇEŞİTLERİ

Mutfakların en büyük yardımcısı bıçaklar çeşit çeşit imal edilmektedir. En çok bilinenleri şeflerin kullandığı bıçaklardır. Bu bıçaklar hem kolay tutulurlar hem de çok keskindirler. Bu bıçaklardan tercih etmek istiyorsanız paslanmaz çelik olanlarından ve kolay temizlenebilen modellerinden almalısınız. Diğer bir bıçak çeşidi, ekmek bıçaklarıdır. Onlar genellikle tırtıklı bir yapıya sahiplerdir. Her türlü hamur işlerini onlarla kesebilirsiniz ya da bir çok meyveyi ya da sebzeyi yine onunla doğrayabilirsiniz. Bu bıçakların sağlamlığına ve dişlerinin aralıklarına dikkat etmelisiniz. Genellikle renkli saplarıyla tanınan ve bilinen meyve bıçakları mutfağımızdaki çekmecelerde her zaman yerini korumuştur. Elmadan eriğe kadar bir çok meyveyi kesen bu bıçaklar küçük boylarda üretilirler. Meyve bıçağı satın alırken seramik yüzeyi olanları ya da paslanmaz çelik olanları almalısınız. Eğer plastik bir meyve bıçağı almayı düşünüyorsanız, onların keskin olmalarına dikkat etmelisiniz. En zor kesilen peynirler için peynir bıçakları üretilmiştir. Özellikle mermer kaplı peynir bıçakları tercih edilmelidir. Kasap bıçakları da bilinen bıçak çeşitlerindendir. Çok keskin olan bu bıçaklar mutlaka eğimsiz yapıda olmalıdır. Bıçaklarınızdan uzun süre faydalanmak istiyorsanız onlara iyi bakmalısınız. Onları temizlerken tel gibi sert yapıdaki malzemeler ile temizlemekten kaçınmalısınız. Bulaşık makinesinde onların temizliğini sağlamak daha iyi bir yol olacaktır. Bulaşık makinelerinde yıkanan bıçaklar için deterjan bölümüne bir miktar sirke damlatabilirsiniz. Böylece bıçaklarınız makineden daha parlak ve daha temiz çıkacaktır. Ya da bazı bıçaklar silerek kullanılmalıdır. Bu ayrımı iyi yapmanız gerekmektedir.

Evde, doğada en çok ihtiyaç duyulan eşyalardan biri bıçaklardır. Bu ürünler ile kesme, doğrama, delme, sivriltme gibi birçok işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Onları kolayca ve güvenle kullanabilirsiniz. Kamp, av gibi aktivitelerinizde de ihtiyacınız olacaktır bıçakların varlığına. Bıçaklar yardımıyla kamp süresince her türlü işinizi zahmetsizce yerine getirebilirsiniz. Av esnasında ise, keskin ve sağlam yapıdaki av bıçaklarından kullanarak av sporunuzu daha etkili bir hale getirebilirsiniz.

Tarih boyunca tüm medeniyetlerin ihtiyacı olmuştur bıçaklara. Özelikle paslanmaz, kırılmaz çelik bıçaklar alışverişlerde en çok satın alınan bıçak türlerinden olmuştur.

KESKİN BIÇAK NASIL ANLAŞILIR?

Bıçağın keskin olması aslında söylenenlerin aksine daha sağlıklıdır. Çünkü keskin bir bıçağın kontrolü daha kolay olur. Bir bıçaktan tam verim almak istiyorsanız, bıçağın keskinliğini test etmeniz gerekir. Örneğin, evinizde bulunan bir A4 kağıdına çizikler atarak bıçağınızın keskin olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Bıçağınız yeteri derecede keskinse, kağıdı iliklerine kadar ayırabilecektir. Bıçağınızın keskinlik derecesini anlamak için baş parmak testi yapabilirsiniz. Baş parmağınızın tırnağı üzerinde bıçağınız bir iz bırakıyorsa, o bıçak yeteri kadar keskin demektir. Bir patatesi ince ince dilimleyerek de bıçağınızın keskinlik derecesini anlayabilirsiniz. Patatesi ince ince dilimlerken zorlanmıyorsanız, bıçağınız keskin demektir.

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle