Toptan Biblo ve Biblo İmalatı

Toptan Biblo ve Biblo İmalatı

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan biblo sektörünü, gülümseten sektör olarak da adlandırabiliriz. Çünkü hepimiz kendimizi süslediğimiz kadar, yaşadığımız ortamı da süsler ve güzelleştiririz. Estetik ve şıklık anlayışınıza en uygun ürün seçenekleriyle ve ekonomik fiyatlarla evlerinizi daha güzel görünür hale getirebilirsiniz. 

EV DEKORASYONU OBJELERİ BİBLOLAR

Evlerin, ofislerin vazgeçilmez aksesuarlarıdır biblolar. Bu eşyalar ile bulunduğumuz ortamda farklı bir tarz yaratırız. Her zevke hitap eden çok sayıda biblo çeşitleri vardır. Renk renk hayvan figürleri, enstrümanlı figürler, nostaljik parçalar ve daha neler neler... Bu biblolardan istediğinizi seçerek vitrinlerinize, sehpa üstlerine ya da kitaplık gibi yerlere onları yerleştirebilirsiniz. Bu dekoratif ürünlerle ev dekorasyonunuz kusursuz bir şekilde tamamlanacaktır. Yaşam alanınızı güzelleştirmek için sadece bir dokunuşunuz yeterli olacaktır.

MEKANI SICAKLAŞTIRAN BİBLOLAR

Evlerin en süslü bireylerinden olan biblolar, ortamınıza daha çok içtenlik ve sıcaklık katar. Doğru seçilmiş biblolar ile dekorasyondaki bütünlüğü sağlayabilirsiniz. Bibloların seçilmesi kadar, yerleştirilmesi  ve konumlandırılması da çok önemlidir. Bu konuda doğru uyumu yakalayarak, şık bir ev görünümüne sahip olabilirsiniz. Seçeceğiniz biblolar ebat ebattır. Gösterişli bir salonunuz varsa ve orası için bir  biblo seçecekseniz, gösterişli biblolar seçmelisiniz. Seçiminiz küçük biblolardan yana olacaksa, bu biblolardan yan yana birkaç tane koyabilirsiniz. Sadece salonunuz için değil, mutfaklar ve banyolar için de biblolar seçilebilir. Örneğin, mutfaklarda en çok tercih edilen biblo aşçı biblolarıdır. Bunun yanına, kavanoz şekilli biblolar da ekleyebilirsiniz. Bunlar mutfağınız için iyi alternatiflerdir. Yatak odalarınız da biblolar için uygun yerlerdir. Komidinin üzerine konulacak gelin damat bibloları ya da melek, kuş bibloları ortamda daha sıcak bir hava sağlayacaktır.

Biblo seçerken duvarınızın rengi, eşyalarınızın rengi, hatta halınızın rengi bile sizlere ipucu verebilir. Biblosuz bir ev her zaman eksik bir evdir. Sadelikten hoşlanan bireyler, daha sade modellerde biblolar kullanabilirler. Şatafatı çok seven bir bireyseniz, işçiliği çok olan biblolar kullanabilirsiniz. Mekanınızı doğru biblo ürünleriyle tamamlarsanız, mekandaki ferahlık hissi artar. İhtiyaç fazlası biblolar kullanmak ise, stresli ve karmaşık bir hava yaratır. O halde, mekana uygun obje seçimi yapmalısınız. Her şey kararında olmalı.

Dekorasyonların gizli kahramanlarıdır biblolar. Bir mekanı dekore etmeye çalışırken ilk olarak biblo detaylarını inceleriz. Biblolar olmadan dekorasyon eksikmiş gibi gelir çoğumuza. Sevdiğimiz bir insanın ziyaretine giderken iyi bir ev hediyesi seçeneğidir biblolar aynı zamanda. Bibloların çokça çeşidi vardır ve modelleri temasal farklılıklar gösterebilir. Hayvan figürlerinden oluşan temalar, otomobil temaları, insan temaları gibi çok çeşitli formlarda görebiliriz bibloları. Bulunduğu her ortama samimiyet katan biblolar özel günlerde de yanımızdadır.

BİBLO İMALATI

Biblolar; taş, ahşap, seramik, cam, polyester gibi malzemelerden imal edilen süs ve tasarım ürünlerine  verilen addır. Bu biblolara heykelcikler ismiyle de hitap edebilirsiniz. Daha çok süs amaçlı kullanılan biblolar kişisel tarz, stil, akım gibi  etmenlerin etkisiyle oluşturulur. Biblolar somut ve soyut ögelerden oluşabilir. İnsan temaları, hayvan temaları somut ögeli bibloların örneklerindendir. Bazı biblolar sembolik olarak reklam amaçlı kullanılabilirler. Biblonun imalatı ve tasarımı gelen siparişler üzerine gerçekleşmektedir. Biblo tasarımcıları bibloyu tasarlama aşamasındayken ilk olarak bir konu araştırması ve örnek incelemesi yaparlar. Daha sonra biblonun ebatı belirlenir. Teknik özellikler ve biblonun karakteri detaylı biçimde belirlenir.

BİBLO MODEL TASARIM AŞAMALARI

Biblo tasarımında ölçüler belirlenir ve çizilecek biblonun taslağı hazırlanırken el ile çizim yönteminden ya da bilgisayar teknolojilerinden yararlanılır. Biblo modelinin tasarımında biblonun konusu, fonksiyonu çok önemlidir. Biblo tasarımında orijinallik de ön planda olmalıdır. 2D ve 3D kroki araştırmalarıyla başlayan biblonun tasarımı bir kağıt üzerine teknik bir çizimle uygulanır. Daha sonra resimlerin üzerileri alçı ve kil gibi malzemelerle kaplanarak biblo modelinin yapımına geçilmiş olur. Biblo yapım aşamasında çizilen teknik resimler adeta bir rehber niteliğindedir. Biblonun üretimi için teknik resimler hayati önem taşırlar. Modelleme aşamasında el yapımı biblolar olduğu gibi makine ile modellenen biblolar da bulunmaktadır. Makine aracılığıyla modellenen biblolar daha çok simetrik formlu biblo eşyalarından oluşur. Biblo teknikleri oldukça fazladır. Cam uygulama tekniği biblo tekniklerinden bir tanesidir. Diğer önemli bir teknik de polyester döküm tekniğidir. Bu teknikte taş tozları dolgu malzemesi olarak kullanılır.

Plastik uygulama tekniği de teknolojik gelişmelerin hız kazanmasıyla en çok kullanılan teknikler arasına girmeyi başarmıştır. Bu teknikle beraber oyuncak ve biblolar kolayca çoğaltılmaktadır. Biblo uygulamalarında tel ve cam hatta plastik malzemeler yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu malzemelerin desteğiyle daha gerçekçi biblolar yaratılmaktadır. Taş yontma ve ahşap oyma teknikleri biblo uygulamasının en önemli tekniklerindendir. Örneğin taş yontma tekniği ile önemli şahsiyetlerin büst şeklindeki yapıları oluşturulabilir. Bir biblonun şekli oluştuktan sonra ve kontrolü yapıldıktan sonra artık fırınlanması gerekir. Doğal ortamlarında kuruyan biblolar fırınlanır ve ilk olarak 200 derecede kurutma yapılır. Daha sonraki adıma bisküvi pişirimi denir ve burada derece 900 civarında olmalıdır. Fırınlanan biblolar daha sonra sırlama ve boyama işleminden geçirilir. İstenirse, bibloların üzerine desen eklemeleri de yapılabilir. Sırlanan biblolar yine kurumaya alınır ve artık 1000 ile 1200 derece arasında sır özelliklerine göre pişirilir.

BİBLO SEÇİMİ

Ev dekorasyonunuz için biblo seçerken detaycı davranmalısınız. Çünkü, seçilecek olan biblolar dekorasyonunuzu tamamlayan bir unsur olacaktır. Her zevke hitap eden biblolar olsa da, biblo seçiminizde odanın rengini ve odanızda biblonuzun nasıl duracağını göz önüne almalısınız. Odaya uyumsuz bir biblo asla seçilmemelidir. Güzel bibloların sahibi olmanızı ve onları doğru şekilde yerleştirmenizi öneriyoruz her zaman. Üç melek bibloları, etnik metal biblolar, anne çocuk bibloları, Afrika tarzı biblolar, dekoratif biblolar, cam ve seramik tavuskuşu biblolar şık salonlarınıza çok yakışacaktır. İç mekanlarınızı bu biblolar ile zenginleştirebilirsiniz. Dekorasyonda faydalandığınız biblolar yaşam alanlarınıza estetik bir görünüm kazandıracaktır. Dilerseniz, dekorasyonda biblo kullanımı konusunda uzman bir tasarımcıdan yardım alabilirsiniz.

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri GizleSüleyman Sırrı
Elimde kalıbı olan bir ürünün biblo üretimini yaptırmak istiyorum.18cm yükseklik,10 cm taban genişliği,8 cm gövde genişliği gibi düşünülebilir.100-1000-10000 Adet için beyaz boyasız,sırsız olacak şekilde.atakan
toplu oyun karakteri biblosu yaptırmak istiyorumrıza koçak
cam objeler var mı serç kaplumbağa fil gibi çeşitltler