Toptan Bebek Salıncağı

Toptan Bebek Salıncağı

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan bebek salıncağı ürünleri bebeklerin en çok keyif aldıkları ürünler arasındadır. Sadece bebekler değil, her yaştan çocuk salıncağa binmekten büyük keyif alır. Salıncaklar onlar için en güzel eğlence araçlarından biridir. 

SALINCAKLARIN ÇOCUKLARA KAZANDIRDIĞI FİZİKSEL VE DUYUSAL YARARLAR

Salıncak deyip geçmemeli aslında. Salıncaklar çocuklar için hem duyusal yönden hem de fiziksel yönden faydalıdır. Salıncağa binme ayı bebekten bebeğe farklılıklar gösterebilir. Bir bebeğin salıncağa binme yaşı genel olarak 5. ve 6. aydan itibaren başlamaktadır. Bu aylarda salıncakla tanışan bir bebek hem fiziksel hem de duyusal olarak gelişim gösterecektir. Salıncağın çocuklar üzerindeki yararlarına kısaca bir göz atalım:

1. Salıncakta sallanmak çocuğun denge gelişimine katkı sağlar.

2. Sallanırken salıncağın ileri ve geri yönde hareket etmesi, çocuğun beyninde odaklanmayı sağlamaktadır. Dikkat dağınıklığı olan çocuklara bu aktivite yaptırılabilir.

3. Salıncak ile sallanmanın çocuk üzerinde yatıştırıcı bir etkisi vardır. Ayrıca salıncakta sallanan bir çocuk ya da bebek daha kolay uykuya dalar.

4. Sallanma eylemi çocuğun algısal yetisinin gelişmesini sağlar.

5. Salıncak çocukların ince motor ve kaba motor becerilerini geliştirir. Örneğin; kavrama gücü, el, kol koordinasyonu ince motor becerilerine örnektir. Çocuğun kendi bacağını ileri ya da geriye doğru hareket ettirmesi ise, kaba motor becerisine bir örnektir.

6. Salıncağa binen bir çocukta mekansal farkındalık oluşur. Üstelik sallanan bir çocuğun ritim, denge gibi becerileri gelişir.

7. Salıncağa binen bir çocuk heyecanı ve mutluluğu aynı anda yaşar. Buna bağlı olarak çocuğa bir rahatlama duygusu gelir ve çocuk sakinleşir.

8. Salıncak çocuklar için iyi bir egzersiz aracıdır. Salıncağa binen çocuk kalori yakar. Salıncakta sallanan bir çocuğun tüm kasları hareket etmiş olur. Özellikle obezite ile mücadelede salıncağın önemli bir katkısı vardır.

BEBEK SALINCAK MODELLERİ

Bazı bebek salıncakları 0. aydan itibaren kullanılırken, bazıları ise 6. aydan itibaren kullanılmaktadır. Aslında bu kullanım salıncağın modeline göre değişiklik göstermektedir. Kimi salıncak modellerini çocuk 6 yaşına gelene kadar kullanabilmektedir. Bebeğinize uygun bir salıncak seçmek istiyorsanız, sağlam gövdeli bir salıncak tercih etmelisiniz. Salıncak gövdesi; sağlam ve paslanmaz malzemelerden yapılmış olmalıdır. Bu özellikteki bir salıncak bebeğinizi güvenli bir şekilde taşır. Kırılma ya da bükülme gibi olaylar da yaşamamış olursunuz.

Kimi salıncaklar yalnızca yatış özelliğine sahipken, kimisi de yatma, uyuma, oturma gibi özellikler taşımaktadır. Ne tür bir salıncak alırsanız alın, salıncağın oturma yeri mutlaka yumuşak olmalıdır. Üstelik oturma yerleri kir tutmayan ve terletmeyen yapıdaki salıncaklar daha iyi bir seçim olacaktır. Salıncağın oturma yerinde emniyet kemerinin olması da önemli bir özelliktir. Böylece bebeğinizin sallanırken düşme ihtimali ortadan kalkmış olur. Katlanabilir özellikte tasarlanmış bebek salıncaklarını evinizin her köşesinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bebeğinizin cinsiyeti, bebeğinize salıncak seçiminde bulunurken belirleyici olabilir. Hem kız hem de erkek bebeklere hitap eden çeşitli tasarımlarda bebek salıncakları üretilmektedir. Çiçekli, perili, fiyonklu salıncak modellerini kız bebekleriniz için inceleyebilirsiniz. Arabalı, korsanlı ya da hayvan desenli salıncak modellerini erkek bebekleriniz için alabilirsiniz. Bunların dışında unisex bebek salıncağı modellerimize de göz atabilirsiniz.

ELEKTRİKLİ BEBEK SALINCAKLARI

Ev tipi salıncak modelleri arasında en çok tercih edilen elektrikli bebek salıncaklarıdır. Bu salıncaklar ebeveyn yardımı olmadan, bebeği otomatik olarak sallayabilmektedir. Üstelik salınım şiddetini dilediğiniz hızda ayarlayabilirsiniz. Sallama süresini belirlemek de yine sizin seçiminize kalmıştır. Görüldüğü üzere birçok avantajlı özelliğe sahiptir elektrikli salıncaklar. Elektrikli salıncakların ninni gibi yatıştırıcı müzikler içeren sistemleri bulunmaktadır. Ayrıca bu salıncakların üzerinde çıngırak, diş kaşıyıcı ya da oyuncak gibi ürünlere rastlayabilirsiniz.

Bebek salıncağı çeşitleri ile bebekleriniz kendini daha iyi hissedecektir. Sallanmayı ilk defa anne karnında öğrenen bebekler, doğduktan sonra bu ortamı salıncakta bulurlar. Bu nedenle doğduktan sonra ağlayan ve huzursuz olan bebekler salıncağa koyulurlar. Salıncağın salınımları ile bebekler anne karnındaki güvenli ve ılık ortamı hatırlarlar. Bu anlamda bebekler için ayrı bir önemlidir salıncaklar. Bebeğiniz için salıncak seçerken, salıncağın bebeğinizin yaş özelliğine uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Sağlam ve dayanıklı yapıda olan salıncaklardan tercih etmelisiniz. Oturma yeri yumuşak ve konforlu olan salıncaklar alınmalıdır. Az yer kaplayan salıncak modellerinden alarak, onları evinizin bir köşesinde muhafaza edebilirsiniz. Katlanabilir özellikte olan bebek salıncakları kolayca taşınabilir ve az yer kaplarlar.

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle