Toptan Bebek Emziği

Toptan Bebek Emziği

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan bebek emziği ürünleri bebeğinizin damak sağlığını bozmadan kullanabileceği güvenli ve sağlıklı emziklerdendir. Uygun fiyatlarla satın alabileceğiniz bebek emzikleri farklı renk ve modellerde bulunmaktadır. 

EMZİK ALIŞ VERİŞİ

Silikondan ve kauçuktan üretilen bebek emzikleri en fazla talep gören emzik çeşitlerindendir. Silikon malzemelerden üretilmiş bebek emzikleri uzun süreler kullanılabilir. Bu emzikler tatsız ve kokusuz özelliktedir ve kolayca temizlenebilirler. Hava delikleri içeren bebek emzikleri 0-6 aylık ve 6-18 aylık bebekler için uygundur. Alacağınız emziklerle beraber emzik kutularını ya da emzik zincirlerini de almayı unutmamalısınız. Emzik kutuları ya da zincirleri sayesinde emziklerin kaybolmasını ya da düşmesini önleyebilirsiniz.

EMZİĞİN OLUMLU ETKİLERİ

Emzik kullanımı bebeğe bir çok olumlu etkiler sağlamaktadır. Özellikle erken doğan prematüre bebeklerde, kan şekeri düşük olan bebeklerde, emme refleksi güçsüz olan bebeklerde emzik kullanımı sağlanmalıdır. Emzik kullanımı bu bebeklere emme ve yutma koordinasyonu kazandırmakla kalmaz, onların emme refleksini geliştirir ve onların zihinsel gelişimine de katkı sağlarlar.

EMZİK SEÇİMİ

Silikonlu emzik modelleri dışında, doğal malzeme olan kauçuktan yapılmış emzikler bulunmaktadır. Diş çıkarmaya başlayan bebekler için kauçuk emzikler son derece yararlıdır. Hareketli bebekler emziklerini sürekli düşürebilirler. Bu durumlar için özel olarak tasarlanmış kırılmayan emzik modellerinden satın almalısınız. Delikli emzikler bebeğinizin uzun süreli emzik kullanımı için elverişlidir. Delikli emzikler ile bebeklerinizin burun delikleri kapanmayacaktır.

Emzik seçiminizi bebeğinizin yaşına göre yapmalısınız. Her kullanımda emzikleri sıcak su ile temizlemelisiniz. Bebekleriniz için aldığınız emzikleri belirli aralıklarla yenilemelisiniz. Bebeğiniz emzik emmeye istekliyse, ona emziğini vermelisiniz. Aksi halde zorla emzik emmesini istemeyiniz ondan. Damaklı ya da damaksız emzik çeşitlerinden bebeğinize alabilirsiniz. Bunu yaparken bebeğinizin yaşını göz önünde bulundurmalısınız. Bir yaşından ufak olan bebekler için damaksız emzikler satın alınmalıdır. Emzik üzerine asla şekerli besinler sürmemelisiniz. Bu tür emzik kullanımları bebeğinizin dişlerini çürütebilir. Emzik ucu delinen emzikler mutlaka değiştirilmelidir.

Emme refleksi bebeğinizde güven hissinin artmasını sağlamaktadır. Bu reflekse bebekleriniz doğdukları andan itibaren sahiptir. Bebekler, emme refleksi ile annelerine yaklaşacaklarını ve kavuşacaklarını hissederler. Bu anlamda onlara en sağlıklı ve rahat bebek emziklerini sunabilmelisiniz. Bebeğinizin fiziksel gelişimine ve ihtiyaçlarına uygun niteliklerde bebek emzikleri seçmelisiniz.

EMZİK ÇEŞİTLERİ

Kauçuk Emzikler : Yeni diş çıkaran bebekler ve ısırma hareketinde bulunan bebekler için uygun emziklerdir. Kauçuk doğal bir madde olduğu için, kauçuktan yapılmış emzikleri alabilirsiniz.

Silikon Emzikler : Bu emzikler tatsız, kokusuz ve son derece yumuşak emziklerdir. Silikon emzikler yüksek sıcaklığa karşı dayanıklıdır. Silikon emzikler ile bebeğinizi emziğe alıştırabilirsiniz.

Damaklı Silikon Emzikler : Bu emzikler bebeğin damak şeklini alırlar. Bebeğinizin ağız yapısına tamamen uygun olan emzik modellerindendir.

Damaksız Silikon Emzikler : Anne göğsüne benzeyen yapıdadırlar. Bebeğiniz yeni doğduğu andan itibaren damaksız emziklerden kullanabilir. 1 yaşına kadar damaksız emzikler tercih edilebilir. 1 yaşından itibaren damaklı emziklere geçmelisiniz.

O halde bebeğiniz için emzik seçerken şu hususlara dikkat etmelisiniz:

  1. Kauçuk doğal bir madde olduğundan, kauçuktan yapılmış emzikler alabilirsiniz.
  2. Kırılmaz nitelikteki emzikler satın alınmalıdır.
  3. Kolay temizlenebilir ve bulaşık makinesinde yıkanabilir emzikler ideal emziklerdir.
  4. Delikli emziklerden alarak, uzun süreli kullanımlarda bebeğinizin burnunun kapanmasını önleyebilirsiniz.
  5. Emzik seçiminde bebeğinizin yaşını ön planda tutun. Yeni doğan bebeğinize, yeni doğan emziklerden almaya çalışın.
  6. Emzikler her kullanımdan önce sıcak su ile temizlenmelidir.
  7. Bebeğinizin sevdiği emziklerden almaya çalışın.
  8. Bebeğinizin yaşıyla orantılı olarak damaklı ya da damaksız emzikler alınabilir. Bir yaşından küçük bebeklere damaksız emzikler alınmalıdır.
  9. Emzik kullanımı çok önemlidir. Onu bebeğinizin boğazına dolanacak şekilde bebeğinizin üzerine takmayın.

 

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle