Toptan Bebek Bezi ve Bebek Bezi İmalatı

Toptan Bebek Bezi ve Bebek Bezi İmalatı

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Hayatınızın en önemli varlıklarının en önemli ihtiyacıdır bebek bezi.  Bebeklerinizin ihtiyacı olan bebek bezleri, en hijyenik ve en kaliteli üretim olanaklarından geçirilmiş ve sizlere en uygun fiyat avantajlarıyla sunulmuştur.

BEBEK BEZİ NASIL OLMALIDIR?

Bebeğiniz için asla sıradan bir bez tercih etmeyiniz. Bebeğiniz için bez seçiminde bulunurken şu kriterlere dikkat ediniz:

*Bebeğinizin cinsiyeti

Bez seçiminde bebeğinizin cinsiyeti çok önemlidir. Çünkü bebeğinizin çişinin  çıkıp yayıldığı kısımlar farklıdır. Bebeğinizin idrarı hangi kısımda daha çok birikiyorsa, o kısımda emicilik daha fazla olmalıdır.

* Bebek bezinde hijyen

Bir bebek bezinin hijyenik olup olmadığını, öncelikle paketinden anlarız. Paketi yırtılmış bebek bezlerini asla satın almayınız. Paketli olanları daima tercih ediniz.

*Bebeğinizin kilosu

Bez alırken bebeğinizin kilosunu ve kaç aylık olduğunu iyi bilmeniz gerekir. Çok fazla bol olan bir bebek bezi ya da çok fazla sıkan bir bebek bezi bebeğinizi huzursuz edecektir. Bu durum, bebeğinizin çişinin dışarıya sızmasına neden olacaktır. O halde, bebeğinize uygun ölçülerde bir bez seçmelisiniz. Bezi seçerken paketinin üzerinde yazan kilo ve ay aralıklarına dikkat etmelisiniz.

*Bebek bezinin emme gücü

İyi bir emme gücüne sahip bezler, bebeğinizin altının daha kuru olmasını sağlar ve bebeğiniz daha rahat eder. Bezin emme kapasitesi sayesinde bebekleriniz pişik olmaktan kurtulur.

*Bebek beziniz hava aldırıyor mu?

Bebek bezlerinin mutlaka hava aldırması gerekir. Böylece bebeğinizde cilt tahrişleri meydana gelmez. Zararlı bakteriler de oluşmamış olur.

*Ergonomiklik ilkesi

Bezinizin ergonomiklik özelliği ile bebeğiniz daha rahat eder. Özellikle bezlerin yan tarafında bulunan bantlar kaliteli olmalıdır. Kalitesiz bantların yapışma özellikleri bir müddet sonra kaybolmaktadır.

BEBEĞİNİZE SEVİMLİ GELECEK BEZ SEÇENEKLERİ

Bebekleriniz altındaki bezler ile çok fazla zaman geçireceği için bezlerini bir müddet sonra çıkarmak isteyebilirler. Çünkü bebekler çıplak kalmayı çok severler. Buna önlem olarak, bebeğinize sevimli gelecek figürlere sahip bezler seçebilirsiniz. Bebeğiniz zamanla bu figürlerden hoşlanacak ve bezini çıkarmaya çalışmayacaktır. Bebeğinizin ve sizin mutluluğunuz, bundan doğrudan etkilenecektir.  Sağlıklı bir gelişim için lütfen bu hususlara dikkat ediniz.

BEBEK BEZİ İMALATI

Bebek bezleri ilk olarak, pamuk içeren nervürlü havlulardan ve pamuk muslin tipi malzemelerden imal edilmiştir. Şekli kare olan bu bezler bebeğin etrafına sarılmış ve bebek bezi tutturaçlarla beraber bebek üzerinde sabitlenmiştir. Daha sonraki yıllarda bebek bezleri elastik özellikte plastik ve kauçuk bacak arası pantolon biçiminde tasarlanıp üretilmiştir. 1950 yıllarında İsveç'te daha farklı sürüm bebek bezleri üretilmeye başlandı. Bu üretimde selülozik vatka içeren pedler ortaya çıkarıldı. Aynı yıllarda dış katmanı ağ tabanlı olan plastik alt tabakalı bebek bezleri üretildi. Bu bezler bu sefer dik dörtgen şeklindeydi. 1957 yılında, örülmüş ağla kaplı selülozdan üretilmiş ara tabakalar ortaya çıkarıldı. Bebek beziyle ilgili diğer bir gelişme yine 1950'li yıllarda yaşandı. O dönemde bebeğin üzerinden bezin kaymaması için çıt çıtlar tasarlandı. Çıt çıtlı modeller anneler tarafından büyük ilgi görünce, bez bu şekliyle üretilmeye başladı. 1980 'lı yıllarda bebek bezinde daha önemli gelişmeler yaşandı. Odun hamuruna süper emici polimerler eklenerek ön ve yan bantlar ve elastik bel özellikleri üretime eklendi. 1989'lu yıllarda alıştırma pantolonu olarak tanıtılan ürün çocuğun tuvalet eğitiminde kullanılmaya başladı. Pantolon bebek bezleri bu gelişmelerle üretildi. Günümüze geldiğimizde, bebek bezlerinin daha modern çizgilerde üretildiğini görmekteyiz. Günümüzdeki bebek bezleriyle bebekler daha az cilt sorunu yaşamaya başladılar. Hatta hijyenik ortamlarda üretilen bebek bezleri sayesinde, bebekler arasındaki bulaşıcı hastalıklarda ve bu hastalıkların yayılmasında ciddi bir azalma görülmektedir. Bir bebek bezinin ürün kalitesini arttıran diğer bir faktör, onun koku özelliğidir. Bir çok bebek bezinde koku apreleri kullanılmaktadır. Ayrıca dönemimizdeki bebek bezleri üretilirken daha sağlıklı ham maddeler kullanılmaktadır. Yapılan bir araştırma göstermektedir ki, chitosan adı verilen karışımlı liflerden spun-lace yöntemiyle elde edilmiş ve hiç dokunmamış materyallerin bebek bezine olumlu anlamlarda etki sağladığı kanıtlanmıştır. Bu yöntemle beraber bebek bezleri koku önleme , antibiyotik, geçirgenlik, su iletimi gibi özelliklere öncülük etmektedir.

Temel işlevi, bebeğin 2 ya da 3 yaşına kadar idrar ve dışkısının emilmesini sağlamak olan bebek bezleri her zaman kuru bir yüzey sağlamalıdır. Ülkemizde bebek bezleri çeşitli boyutlarda bulunmaktadır. 0 ile 36 ay arasında değişen bebek bezi boyutları vardır. Bebek bezi boyutları şöyledir:

  • Yeni Doğan ( 2 - 5 kg )
  • Mini ( 3 - 6 kg )
  • Midi ( 5 - 9 kg )
  • Maksi ( 8 - 18 kg )
  • Junior ( 11 - 25 kg )

Günümüzde bebek bezlerinin her tabakası farklı işleve sahiptir. Bebek bezlerinin tabakalarında bulunan emici polimerler sayesinde idrar ve dışkılar bebeğin cildinden uzaklaştırılır. Bebek bezi üretilirken bir çok basamaktan başarıyla geçmesi sağlanır. İlk basamakta bebek bezleri istenilen emiciliğe ulaştırılır. İkinci basamakta bebek bezleri, emici tabaka alt ve üst katmanların arasına doğru biçimde yerleştirilir. Üçüncü basamakta ise, tabakaların kenar kısımları bebeğin kalçasını ve bacağını orantılı olarak saracak elastik fiberlerle kaplanır. Tüm bebek bezleri genel olarak 40 - 42 gram ağırlığında bulunmaktadır. Bebek bezlerinin yapısında , odun hamuru, süper emici özelliğe sahip polimer , polipropilen  , polietilen , bantlar , lastikler ve yapıştırıcılar bulunmaktadır. Bebek bezinin bileşenleri ise şöyledir ; üst tabaka , alt tabaka, dağıtıcı tabaka, örtücü kumaş  tabaka, emici tabaka, arka tabaka, yapıştırıcılar, lastikler, yan bantlar ve üst tabakaya eklenen losyonlardır. Üst tabaka sayesinde bebeğin idrarı kontrollü olarak alt tabakaya geçer. Bebek bezindeki bütün tabakalar işlevsel özelliğe sahiptir ve bu tabakalar sayesinde ortaya daha dayanıklı, sızdırmayan, kaliteli niteliklerde bebek bezleri çıkar. Bebek bezlerinin üretiminde her aşamanın başarıyla gerçekleştirilmesi gerekir. Farklı yapı ve çeşitlere sahip olan bebek bezlerinin önceliği, bebeklerde kuru bir cilt bırakmak olmalıdır. Kuru cilt hissi bebeklere rahatlık ve konfor sağlar.

 

 

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri GizleSEVCAN
İHRAÇ ETMEK İÇİN KONTEYNIR BAZINDA ÇOCUK BEZİ ALMAK İSTİYORUZ.GÖRSEL VE FİYAT BİLGİSİ VEREBİLİR MİSİNİZFIRAT
KİLOLUK COCUK BEZİ İMALATINIZ VARMI VARSA BANA BİR BİGİ VEREBİLİRMİSİNİZ ŞK LER KOLAYI GELSIN BOL KAZANÇLARA.rahman
Kilo ile bize bez lazım. Yüklü alımlar için fiyat ve varsa bez modelleri eya resimleriMervan Oguz
İhraç etmek için yüklü miktarda çocuk bezi almak istiyoruz. Elinizde varsa fiyat teklifi verebilir misiniz.İbrahim halil ölçen
Kiloluk bez imalatınız varmı