Toptan Bebek Arabası

Toptan Bebek Arabası

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan bebek arabası ihtiyacınızı, çok farklı tasarımlarla üretilen modellerimizden alarak karşılayabilirsiniz. Piyasadaki en iyi bebek arabaları bu sitede. 

BEBEK ARABASI MODELLERİ VE BEBEK ARABASI SEÇİMİ

Bebeğinizin sağlığı ve konforu adına, ona uygun bir bebek arabası seçmelisiniz. Kaliteli bir bebek arabasının mutlaka TS EN 1888 belgesinin olması gerekir. Bu belge, bebek arabasının Avrupa güvenlik kriterlerine uygun olarak üretildiğinin belgesidir. Bebeğiniz için seçtiğiniz bebek arabasının kullanımı ne kadar rahat olursa, siz ve bebeğiniz de o kadar rahat edersiniz. Bebek arabasının tentesinin kademeli olması, sırt kısmının istenilen düzeye göre ayarlanabilir olması, oturma şiltesinin kalın olması ve ön tepsisinin olması çok önemlidir. Bu özelliklerin hepsini birden taşıyan bebek arabalarını seçmekte yarar vardır.

Anne ve babaların günlük aktiviteleri, bebek arabası seçiminde belirleyici bir unsurdur. Doğada sık sık vakit geçiren bir anne baba düşünürsek eğer, onların bebeklerine en uygun bebek arabası büyük tekerlekli olanlar olacaktır. Ya da alış veriş mekanları gibi kapalı mekanlarda dolaşmayı seven aileler için daha hafif ve katlanabilir baston modelindeki bebek arabaları seçilebilir. O halde, bebeğiniz için seçebileceğiniz çok fazla bebek arabası modeli bulunmaktadır.

Baston tipi bebek arabaları oldukça kullanışlıdır ve katlanabilir olmalarından dolayı daha az yer kaplarlar.  Bir de standart bebek arabaları bulunmaktadır. Yaygın olarak kullanılan bu arabalar, çift yönlü özelliğe sahiplerdir. Yatma özellikleri bulunmaktadır. Jogger tipi bebek arabaları da trende uygun bebek arabalarındandır. Jogger bebek arabalarının ön tekerlekleri bir tanedir ve bu tekerlek oldukça büyüktür. Travel sistem bebek arabaları ise, bebeğin doğumundan itibaren kullanılan taşıma koltuklarının yerleştirilmesiyle oluşturulmuş bebek arabası modellerindendir. Üzerindeki taşıma koltuğu çıkarılıp evde ya da arabalarda kullanılabilir. Bu taşıma koltukları evlerde ana kucağı olarak kullanılırken, arabalarda ise oto güvenlik koltuğu olarak kullanılabilir.

İYİ BİR BEBEK ARABASI HANGİ ÖZELLİKLERİ TAŞIR?

İhtiyacınıza uygun bebek arabası seçmekte her zaman yarar vardır. Bebeğiniz için araba almadan önce şu konuları gözden geçirmelisiniz:

Nasıl bir evde oturuyorum? Kaçıncı katta oturuyorum? Alacağım bebek arabası ne büyüklükte olmalı? Arabamın bagajı bebek arabası için yeteri kadar genişliğe sahip mi? Toplu taşıma araçlarını ne kadar sıklıkla kullanıyorum? Bebek arabasını hangi ayda kullanmaya başlayacağım? Bu sorulara vereceğiniz cevaplar doğrultunda, bebeğinize en uygun bebek arabasını seçebilirsiniz. İyi bir bebek arabasının olmazsa olmazı, emniyet kemerleridir. Bebeğinizin güvenle seyahat edebilmesi için emniyet kemeri zorunludur. Bebek arabasının tekerleri iyi özelliklerde olmalıdır. Özellikle ön tekerlerin kendi yörüngesi etrafında dönebiliyor olması çok önemlidir. Bu özellik arabanın kolaylıkla kontrol edilebilmesini sağlar. Aynı zamanda, arka tekerler için fren sistemi şarttır. Her türlü hava şartlarından bebeğinizi koruyacak tenteli bebek arabaları tercih etmelisiniz. Ayrıca bebeğinizin büyümesiyle beraber ayakları arabadan dışarı sarkacaktır. Bu durumda bebek arabalarında ayak koyma bölümü olmalıdır. Bebeğiniz uyuduğunda, yatak şekline gelen arabalar almak uygun olacaktır. Bu arabaların sırt kısımları değişik açılarla ayarlanabilmelidir. Çift yönlü bebek arabaları ile bebeğinizi kendi yönünüze doğru çevirebilirsiniz. Bütün bu özellikler kaliteli bir bebek arabasında bulunması gereken özelliklerdir.

Bir bebek arabasında bulunması gereken temel özellikler şunlardır:

 1. Alacağınız bebek arabası güvenlikli olmalıdır.
 2. Arabaya yerleştirilen bebek 5 noktadan emniyet kemeri ile bağlanabilmelidir.
 3. Arabada bulunan bebek, emniyet kemerini açamamalıdır.
 4. Bebek arabasının aksamlarının ve tekerleklerinin sağlam olması gerekmektedir.
 5. İyi bir bebek arabası yatar pozisyona getirilebilmeli ve sırt kısmı ayarlanabilir olmalıdır.
 6. Tekerlekler büyük ve içi havalı olmalıdır.
 7. Arka tekerleklerde fren sistemi bulunmalıdır.
 8. Tek elle açılıp kapanabilen özelliğe sahip olmalıdır.
 9. Kaplama kumaşı kolayca temizlenebilen ve bebeği terletmeyen yapıda olmalıdır. Ayrıca bu kumaş bebeğin sağlığı üzerinde herhangi bir tehdit oluşturmamalıdır.
 10. İyi bir bebek arabasının yaylanma oranı fazla olmalıdır ki, engebeli yollarda arabanın konforu bozulmasın.
 11. Kolay çıkarılıp takılabilen tekerleğe sahip olmalı ve kolayca katlanabilen yapıda olmalıdır bebek arabaları.
 12. Bebek arabalarının alt kısmında bulunan sepet geniş ölçülere sahip olmalıdır.
 13. Bebek arabalarının güneşliği, biberonluk kısmı, yağmurluğu olmalıdır.

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle