Toptan Baston

Toptan Baston

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan baston ürünlerimiz ortopedik yapılı, asa tipli, saplı, takma saplı, kakmalı, oymalı ve işlemeli modellerden oluşmaktadır. Uzun bir geçmişe sahip olan bastonlar avuç içinize kolayca uyum sağlayacak yapıda üretilmektedir. 

BASTON KULLANIMI

Yürüyüş esnasında dengenin kurulmasına destek veren bastonlar, yaralanmalar sonrasında oluşan hasarlı dokuların korunarak yürüme işleminin gerçekleştirilmesine yardımcı olmaktadır. Özellikle ağaç ve metal malzemeler kullanılarak yapılan bastonlar çeşitli tekniklerle işlenerek daha sanatsal bir hava kazanmaktadır. Bastonun asıl malzemesi ağaçtır. Cevizden ve kızılcık ağacından yapılan bastonlar, sağlamlıklarıyla ve dayanıklılıklarıyla bilinirler. Fındık, meşe, çınar, kayın, porsuk, çam, gül, akça ağaç gibi ağaçlardan da yapılan baston türleri bulunmaktadır. Eski dönemlerde silah, iktidar ve otoriteyi simgeleyen bastonlar imalat aşamasında birçok işlemden geçerler. Bu işlemler sırasıyla şöyledir:

* Fırınlama

* Tornalama

* Gövde, sap, uç takma

* Sistire ve zımpara

* Boyama

* Süs işleme

* Vernikleme

Yukarıda sayılan işlemlerden büyük bir başarıyla geçen bastonlar, farklı motiflerle süslenebilmektedir. Baston süslemede kullanılan figürler arasında insan ve hayvan figürleri, bitki motifleri, geometrik desenler ya da yazılar bulunmaktadır. Bu anlamda kendi tarzınıza ve zevkinize uygun baston modellerinden kullanabilirsiniz. Örneğin, geçmiş zamanlarda yılan motifli bastonların şifa verdiğine inanılırdı. Geçmişte gücü ve otoriteyi simgeleyen bastonlar, günümüzde kolay yürümek ve dengeyi sağlamak için kullanılmaktadır. Bu anlamda ihtiyacınıza yönelik bir baston seçmeniz çok önemlidir. Eğer eklem ağrılarınız ciddi boyutlardaysa, tutulacak kısmı kalın olan bastonlar tercih etmelisiniz. Böylece eklemlerinize çok fazla yük bindirmemiş olursunuz. Eğer baston kullanırken elleriniz uyuşuyorsa, bastonunuzun tutamak kısmı sizin için uygun değil demektir. Bu gibi durumlarda esnek kauçuk malzemeden imal edilmiş bastonlardan kullanabilirsiniz. Ayrıca aldığınız baston çok uzun yahut kısa olmamalıdır. Onu tutarken dirseklerinizi hafif bükerek 15 derecelik bir açı oluşturmalısınız. Ağrılı bir bacağa sahipseniz ve merdiven çıkmak zorundaysanız, mutlaka bastonlardan yardım almalısınız. Baston ile merdiven çıkarken önce sağlam ayakla adım atmalı, sonra bastonla beraber ağrılı bacağı hareket ettirmelisiniz. Baston kullanımına en çok ihtiyaç duyanlardan biri de körler ve yaşlılardır. Bastonlar hem görme engellilerin, hem de yaşlı insanların yardım almadan yürümelerini sağlamaktadır. Bu insanlara bağımsız hareket etme yeteneğini kazandıran bastonlar daha uzun yıllar işlevselliğini ve değerini koruyacağa benziyor.

Baston kullanmanın pek çok yararı bulunmaktadır. Örneğin, eklem iltihabınız varsa ve bu durum hareket kısıtlılığına sebep oluyorsa baston kullanarak ağrılarınızı büyük ölçüde hafifletebilirsiniz. Yürüyüş sırasında bireylerin dengesini korumada en büyük yardımcısı olan bastonlar, doğru bir yöntemle kullanılmalıdır. Standart bir baston, dengeye destek amaçlı tercih edilebilir. Eklem ağrılarınız varsa, tutamak kısmı kalın formda olan bastonlar alınmalıdır. Baston kullanımı esnasında kolun düz şekilde olmaması gerektiği de vurgulanmaktadır. Dirsek hafif bir şekilde bükülmeli ve 15 derecelik bir açı oluşturulmalıdır. Ayrıca baston boyunun ne çok kısa ne de çok uzun olması gerekmektedir. Baston kullanma konusunda tüm kurallara uyulduğu takdirde, baston kullanımı önerilmeye devam edecektir.

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri GizleHALİL TERAL
İşlenmemiş ham baston sapı almak istiyorum. Fiyatlarınızı öğrenmek istiyorum. Bilgilendirirseniz sevinirim.