Toptan Badem

Toptan Badem

Aykut Doğru Toptan Gıda
Altınova Sinan Mah. Ahmet Sok. No:14 Kepez /ANTALYA
+90 532 458 13 63- aykutdogru@hotmail.com.tr


Talep Formu:
Aykut Doğru Toptan Gıda
Altınova Sinan Mah. Ahmet Sok. No:14 Kepez /ANTALYA
+90 532 458 13 63- aykutdogru@hotmail.com.tr

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan badem ürünlerimizden alarak sağlığınıza yatırım yapabilirsiniz. Hem sağlıklı hem de lezzetli atıştırmalıklardan olan badem ile enerjinizi depolayın, bedeniniz ve ruhunuz şifa bulsun.

BADEMİN SIRRI

Meyvesine çağla denen bademler, severek tüketilen kuru yemişlerdendir. Bademlerin E vitamini ve magnezyum deposu olduğu bilinmektedir. Bademler hem iyi bir lif hem de protein kaynağıdır. İçeriğinde kalsiyum, potasyum, demir, fosfor bulundururlar. Sadece bir avuç badem ile bedeninize kaliteli bir enerji sağlayabilirsiniz. Kalp sağlığınız açısından mutlaka badem tüketmelisiniz. Bademi ara öğünlerde rahatlıkla tüketebilirsiniz. Bu sayede kolesterolünüz dengelenir ve kan şekeriniz sabitlenir. Bademi çiğ ve kavrulmuş olarak tüketmek mümkündür. Bademde bulunan E vitamini ile cildiniz tazelenir. Ayrıca bademin tok tutma özelliği de bulunmaktadır. Bu sayede fazla kilolarınızı üzerinizden atabilirsiniz. Magnezyum eksikliğinden kaynaklanan kan basıncı yükselmesi hiper tansiyon, kalp krizi gibi risklere sebep olabilir. Günde sadece bir avuç badem yiyerek magnezyum ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Ve bu tür tatsız olaylardan korunabilirsiniz. Kabızlık şikayetiniz varsa, badem tüketmek size fayda sağlayacaktır. Kemiklerinizin sağlıklı gelişimi için vücudun süt ve süt ürünlerine yani kalsiyuma ihtiyacı vardır. Süt ve süt ürünleri tüketemeyen bir bireyseniz, badem yiyerek vücudunuza gerekli olan kalsiyumu bademden sağlayabilirsiniz. Badem tüketimi ile kolon kanserinden korunmak mümkündür. Ayrıca bademden elde edilen badem yağını da unutmamak gerekir. Saç ve cilt sağlığında kullanılan badem yağı doğal bir bileşendir. Bademi un ya da süt olarak da tüketebilirsiniz. Görüyorsunuz, badem her haliyle bir mucize !

BADEME TARİHİ YOLCULUK

Yeşil yapraklı badem ağacının meyvesidir bademler. Yurdumuzda daha çok Akdeniz ikliminde yetiştirilmektedirler. Yükseltinin çok fazla olduğu yerlerde badem yetiştirmek mümkün değildir. Yetiştirilmesi kolay olan bademler verimli topraklarda bol ürün verirler. Bademin kalitesi açısından verimli topraklar seçilmesi önemlidir. Çağlanın sertleşmesiyle badem adını alırlar bu besinler. Yeterli su ve havayı alan badem ağaçları serpilir de serpilirler. Bademler başka meyvelerin yetişemediği fakir topraklarda dahi yetişebilirler. Uzun ömürlü olan bademler uzun süre saklanabilir ve depolanabilirler. Ağaçlandırma çalışmalarında sıklıkla tercih edilirler. Amerika, İspanya, Avustralya, İran ve Fas gibi ülkelerde iyi bir üretim potansiyeline sahiptirler. Bademin Türkiyedeki yetiştiriciliği tohum ile yapılmaktadır. Ülkemizde badem bir çok alanda kullanılmaktadır. Gıda sanayi, çikolata, şekerleme, kozmetik ve ilaç sanayi bademin en çok kullanıldığı alanlardır.

Besin değeri oldukça yüksek olan bademler, tatlı ve acı olarak iki şekilde kullanılabilmektedir. Özellikle acı badem yağı yemeklere büyük oranda lezzet katmaktadır. Çiğ olarak tüketilen bademler daha çok tatlı bademlerdir. Bademin sağlık açısından vücudumuza olan faydalarını daha önce sıralamıştık. Başta kanser hastalıklarını önleyen bademler kabızlık, kolesterol, kemik sağlığı gibi konulara iyi gelmektedir. Badem tüketerek beyin sağlığınızı da koruyabilirsiniz. Kalp için mükemmel bir besin olan bademler, bağışıklık sisteminizin güçlenmesini sağlarlar. Bütün bunların dışında, badem yağları ile cilt sağlığınızı koruyabilirsiniz. Üstelik badem sütleri ile cilt sağlığına iyi gelen sabunlar yapılmaktadır.

 

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle