Toptan Av Tüfeği ve Av Tüfeği İmalatı

Toptan Av Tüfeği ve Av Tüfeği İmalatı

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

En sağlam ve kullanımı kolay av tüfeği çeşitleri burada. Tamamen üstün tasarım ürünü olan bu tüfekler piyasada fark yaratıyor diyebiliriz. Toptan av tüfeği çeşitlerimize ve fiyatlarına bir göz gezdirin. Kararınızı öyle verin.

AV TÜFEĞİ MODELLERİ

İlk başlıkta, tek atışlı tüfekleri inceleyelim. Bu tüfekler, tek kırmalar olarak da bilinmektedir. Adından da anlaşıldığı üzere, bu tüfekler tek sefer atış yapmak için tasarlanmıştır. Atış yaptıktan sonra tekrar doldurulmaları gerekir. Tek atışlı tüfeklerde, açma mekanizmasını sağlayan mandal altta yahut üst kısımda olabilir.

Diğer bir tüfek çeşidi ise, sürgü mekanizmalı tüfeklerdir. Bunlar tek namlulu tüfeklerin diğer bir çeşididir. Fişek yatağının arkasını örtmekte olan sürgü yerinin geri çekilmesi ile boş kovan fırlatılır. Sürgünün altındaki şarjörden gelen fişekle beraber sürgü ileri itilir ve bu sürgü ileri itilirken tetik mekanizması da kurulur.

Pompa hareketli yivsiz av tüfekleri de bulunmaktadır. Bu tüfekler, yarı otomatik olan modellere göre daha güvenilirdir. Çünkü manüel kullanım özelliğine sahiptirler. Çifte av tüfekleri diğer çeşitlerdendir. Bu tüfekleri, üst üste bindirilmiş namlulu tüfekler izler. Görüldüğü üzere çok sayıda av tüfeği çeşidi bulunmaktadır.

AV TÜFEĞİNDE KALİTE STANDARTLARI

Eğer avlayacağınız hayvanlar geyik, karaca, ayı, kurt, çakal, kaz gibi hayvanlar ise yivli av tüfeklerini kullanabilirsiniz. Bu tüfekler, uzak mesafeden avlarını vuran avcıların silahıdır. Yivsiz av tüfekleri de üç kategoride bulunur. 1-12 çaplı olanları, 2-16 çaplı olanları ve 3-20 çaplı olanları vardır. 3- 20 çaplı olanları daha çok bıldırcın ve ördek avında kullanılır. Ayrıca çok hafif bir tüfektir. Türkiye'de en çok kullanılan tüfek çeşidi, yarı otomatik av tüfeğidir. Çok güvenilirdir ve yüksek atım sayısına sahip bir tüfektir. Çifte tüfekler ise, süslemeyi en güzel gösteren tüfeklerdir. Namlu uzunlukları 55'den 76'ya kadardır. Pompalı av tüfeklerinin kısa namlulu olanları, Türkiye'de üretilmektedir. İçine koyacağınız uygun bir mermi ile çok tehlikeli olabilecek bir silahtır. Mesela bir domuz avında kolayca kullanılabilirler. Bu tüfeklerin tutukluk yapma olasılığı çok düşüktür.

Sizler de kendinize ve cebinize en uygun tüfek modellerini buradan bulabilirsiniz. Sitemizde birçok marka ürün bulunmaktadır. Hemen bizi arayınız ve siparişlerinizi veriniz.

AV TÜFEĞİ İMALATI

Hafif ateşli silahlar olan tüfekler, genel olarak omuza dayanarak kullanılan silahlardır. Kullanıldığı yere göre bir çok isimlerle anılırlar. Su altı tüfeği, piyade tüfeği, av tüfeği gibi. Tüfeklerin kullanılması 16. yüzyılın sonlarına doğru başlamıştır. İlk zamanlar bu tüfekler sadece savunma esnasında kullanılıyorlardı. Dışarıdan ateşleme yapılıyordu. Hem ağır hem de yivsiz yapıya sahiplerdi. Gün geçtikçe hem taarruz hem de savunma amaçlı kullanılmaya başlandılar. Çakmak taşlarının kullanılmasıyla tüfeklerde daha iyi ateşleme mekanizması oluşturuldu. Günümüze kadar da tüfeklerde pek çok değişiklikler meydana geldi. Bu değişikliklerden av tüfekleri de nasibini aldı. Son teknolojilerle üretilmiş av tüfekleri artık daha hızlı ve daha kullanışlı. Av tüfeklerinin tek ve çifte denilen çift namluluları bulunmaktadır. Kısa menzilli ya da uzun menzilli gibi vasıfları vardır av tüfeklerinin.

AV TÜFEĞİ SEÇİMİ

Av tüfeğini almadan önce, tüfeği hangi avlarda kullanacağınıza karar vermelisiniz. Çünkü her avın silahı ayrı olmalıdır. Bu sayede avlar daha bereketli ve verimli geçer. Tüm  avlar için tek tüfekte ısrar ediyorsanız, 12 kalibre, 71 cm namlulu tüfekler kullanabilirsiniz. Ördek avı için 12 ya da 20 kalibre, 71- 76 cm namlulu tüfekler alabilirsiniz. Ya da bir keklik avına çıkacaksanız, avlanacağınız alana göre tüfek seçmelisiniz. Çünkü, keklikler hem yakın havalanma hem de uzak havalanma konusunda farklılık gösterirler. Domuz avı için ise, 12 kalibre, 55 cm namlulu silindir şoklu silahlar tercih edebilirsiniz. Özellikle kaz ve ördek gibi hayvanların avlarında kubuzu ve namlusu parlamayan mat tüfekler almalısınız. Eğer parlak menevişli tüfekler kullanırsanız, bu tüfekler avlanma esnasında güneş ışığıyla beraber parlar ve iyi kamufle olamazsınız. Böylece avınız tam bir fiyaskoya dönüşür. Bilhassa bıldırcın ve keklik avları için 2600 ve 2800 gram ağırlığında tüfekler önerilmektedir. Kaz avı dışında diğer avlarda magnum denilen tüfekler kullanılmasa da olur. Bir tüfeğin mekanik özellikleri iyi şartlarda olmalıdır. Bunun dışında, tüfeğin dipçik ve el kundağı kısımları da çok önemlidir. Tüfekte kundak boyu denilen mesafe 35 ya da 36 cm arasında olmalıdır. Kundak boyu sizin boyunuzla uyumlu ölçülerde olmalıdır ki, silahı iyi kullanabilesiniz. Böyle bir durumda silah ustasına giderek kundak ve el kundağını kendi ölçüleriniz dahilinde düzelttirebilirsiniz.

Av tüfekleri, avcılıkta kullanılan ve en kolay alınan tüfeklerdir. Çünkü, diğer silahlar herkese verilmemektedir. Av tüfeklerini ise, silah almasında sakınca bulunmayan herkes alabilir. Av tüfeklerinin 150 yıllık bir mazisi olduğu bilinmektedir. Ülkemizde av tüfeklerinin kullanımına 19. yüzyıl başlarında geçilmiştir. Av tüfeklerinin imalatını yapan ilk firmalar Browning, Remington, Winchester'dir. Av tüfekleri yivsiz tüfekler olarak da adlandırılmaktadır. Av tüfeklerinden avlarda yararlanıldığı gibi, atıcılık sporunda da yararlanılmaktadır. Atıcılık müsabakalarında av tüfeği ile atışlar yapılmaktadır.

Av tüfeklerinin pek çok çeşidi bulunmaktadır. Bunlar sırasıyla şöyledir:

 1. Tek kırma
 2. Çifte kırma
 3. Superpoze
 4. Pompalı
 5. Yarı otomatik

Şimdide ülkemizde bulunan en önemli av tüfeği markalarına bir göz atalım:

 1. Üzümlü
 2. Huğlu
 3. Hatsan
 4. Sarsılmaz
 5. Yıldız
 6. Cesa
 7. Akkar
 8. Armsan
 9. Vursan
 10. Stoeger
 11. Çiftsan
 12. Atarms
 13. Akus

Peki bir av tüfeği hangi parçalardan oluşur, hemen bir bakalım:

 1. Fişek kovanı
 2. Fişek ağzı kapanı
 3. Keçe yahut plastik tapa
 4. Saçma
 5. Barut
 6. Kovan dibi
 7. Kapsül yatağı
 8. Kapsül

 

 

 

 

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri GizleMustafa Özdemir
YeniyimMustafa Özdemir
Yeniyim