Toptan Atlama İpi Ve Atlama İpi İmalatı

Toptan Atlama İpi Ve Atlama İpi İmalatı

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan atlama iplerinden satın alarak hayatınıza hareket katabilirsiniz. Spor yapmak ve vücudunuzu formda tutmak için atlama iplerinden yararlanabilirsiniz.

ATLAMA İPİNİN FAYDALARI

Spor yapmadan duramayanlar, sporu bir yaşam biçimi haline getirenler vardır elbette. Sizler toptan atlama iplerinden satın alarak, onları her türlü antrenmanlarınızda ve egzersizlerinizde kullanabilirsiniz. Hafif yapısı nedeniyle gittiğiniz her yere kolayca taşıyabilirsiniz atlama iplerini. Atlama ipleri evde ya da farklı dış mekanlarda kullanılabilir. Zinde kalmak, form tutmak için mutlaka kullanılmalıdır bu ürünler. Sadece atlama ipiyle;

* zayıflayabilir,

* direncinizi arttırabilir,

* kalbinizi güçlendirebilir,

* bedeninizi dinç tutabilir,

* kalori yakabilir,

* selülitlerinizden kurtulabilir,

* duruşunuzu düzeltebilir,

* denge ve koordinasyonunuzu geliştirebilirsiniz.

Toptan atlama ipleri; hafif atlama iplerinden, sayaçlı atlama iplerinden ve ağırlıklı atlama iplerinden oluşmaktadır. Kullanım amacınıza uygun olarak bu iplerden birini seçebilirsiniz. İp atlamak size hız ve kondisyon kazandırır. Aynı zamanda ip atlamak çok da keyiflidir. İyi bir teknik kullanarak ip atlarsanız, çok fazla kalori yakabilirsiniz. Formda kalmak ve kilo vermek için ip atlamak iyi bir yöntemdir.

ATLAMA İPLERİNİN ÖZELLİKLERİ

Toptan atlama iplerinden satın almadan önce mutlaka özelliklerini incelemelisiniz ve atlama iplerinin imalatı konusunda bilgi sahibi olmalısınız. Örneğin, atlama iplerinin ip kısmı ipten, plastikten, deriden, çelik metalden oluşabilmektedir. Atlama iplerinin imalatında bu maddeler kullanılmaktadır. En çok bulunan modeli plastik kablolu atlama ipleridir. Deri olanlar ise, arada bir yağlanmalıdır. İp kısmı çelik olan modeller çarpma anında canınızı yakabileceğinden çok fazla tercih edilmemelidir. İp kısmı ipten yapılmış atlama iplerini kontrol etmek zor olacağından, onları da pek fazla tercih etmemelisiniz. İp kısmı plastik olan modeller kullanıma daha uygun modellerdir. Çoğunlukla plastik kablolu ipler tercih edilmelidir. Atlama ipi imalatında kullanılan malzemeler ipin kalitesini ve kullanım ömrünü belirlemektedir.

Atlama iplerinin bağlantı noktaları çok önemlidir. Atlarken sürekli ayağınıza dolanan iplerden uzak durmalısınız. Ayrıca ipinizin uzunluğu çok önemli bir faktördür. İpin ortasına bastığınızda yukarı doğru çektiğiniz ip göğüs hizanıza geliyorsa, o ip sizin için uygun demektir. Öte yandan ipinizin tutma yerleri elinizi asla rahatsız etmemelidir. Tutma yeri plastik, metal ya da tahta olan ipler olabilir. Tutma kısımları sayaç olan iplerden satın almak istiyorsanız, elinizi cebinize atmak zorundasınız. Bu tarz iplerin imalatı da oldukça pahalıdır. Atlama ipini hangi amaçla kullanacağınızı iyi belirlemelisiniz. Hızınızı arttırmak için bir ip alacaksanız, ince kablolu veya deri ipler seçmelisiniz. Kondisyonunuzu arttırmak için kullanacağınız ip ise, ağırlık iplerinden seçilmelidir.

O halde bir atlama ipi satın almadan önce hangi hususlara dikkat etmeniz gerektiğini maddeler halinde sıralayalım:

  1. Ürünün ip kısmının hangi malzemeden oluştuğuna,
  2. Ürünün bağlantı noktalarına,
  3. İpin uzunluğuna,
  4. İpin tutma yerlerine,
  5. Onu hangi amaçla kullanacağınıza.

Basit ama çok işlevli ürünler olan atlama ipleri ile forma girebilir, zayıflayabilirsiniz. Atlama ipini kullanırken, sağlam bir spor ayakkabı giymelisiniz. Doğru yöntemle ip atlamak çok önemlidir. İp atlarken;

* Boyun, baş ve belkemiği bölgenizi düz tutmaya çalışın.

* Karnınızı içine çekerek ve karın kaslarınızı hafifçe sıkarak ip atlamaya çalışın.

* Omuzlarınızı mutlaka rahat bırakın.

* Dirseklerinizi vücudunuza uzak tutmamalısınız. Eliniz ip atlarken leğen kemiğinizin biraz önünde olmalıdır.

* İp atlarken mutlaka parmak uçlarınızda atlamaya çalışın.

 

 

 

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle