Toptan Ateş Ölçer

Toptan Satış
Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2 Beykoz
tel:+90 545 479 56 87 - info@miniorg.net


İletişim Formu:
Toptan Satış
Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2 Beykoz
tel:+90 545 479 56 87 - info@miniorg.net

Toptan ateş ölçer ürünlerinden satın alarak, profesyonel bir tıbbi yardıma ihtiyaç duymadan da kendinizin ya da sevdiklerinizin ateşini ölçebilirsiniz. Farklı fonksiyonları ve farklı özellikleri bulunan ateş ölçer çeşitlerimiz beğeninize sunulmaktadır. 

ATEŞ ÖLÇER KULLANIMI

Piyasada pek çok çeşit ateş ölçer ile karşılaşmak mümkündür. Ateş ölçer çeşitleri arasında en çok tercih edilen modeller; temassız ateş ölçerler, kızılötesi ateş ölçerler, kulak içi ateş ölçerler ve koltuk altı ateş ölçerlerdir. En temel sağlık problemlerinden biri olan ateş, önlem alınmadığı zaman ciddi boyutlarda sorunlara yol açabilmektedir. Bu sebeple, ateş ölçer aletlerinden her evde mutlaka bulunması gerekir. Günümüz teknolojisiyle beraber üretilen bu ürünler, hayat kurtarıcı ürünlerdir diyebiliriz. Cam ateş ölçerler uzmanlar tarafından pek fazla önerilmemektedir. Çünkü bu ürünlerin kırılma olasılığı yüksektir. Onların yerine elektronik olarak üretilen ateş ölçerler kullanılmaktadır. Saniyeler içinde ateş ölçebilen bu aletler, hızlı ve güvenilir bir sonuç vermektedir. Ateş ölçer modelleri arasından kulaktan ya da alından ölçüm yapanları tercih edebilirsiniz. Nitekim temassız olarak nitelendirilen yahut ışıklı olan ateş ölçerlerden de satın alabilirsiniz. Tercih sizin. Temassız ateş ölçerlerin avantajlarından biri de, hastaya hissettirmeden ölçüm yapabilmesidir. Örneğin, uyuyan bebeğinizin ateşini temassız ateş ölçerler ile kolayca ölçebilirsiniz. Emzik şeklinde tasarlanan yeni model ateş ölçerler de son zamanlarda yıldızı parlayan ürünler arasındadır. En güvenilir sonucu veren modellerden biri de, kızılötesi kulaktan ateş ölçer ürünleridir.

İhtiyacınıza uygun olarak satın aldığınız ateş ölçerleri doğru bir yöntemle kullanmalısınız. Ateş ölçerler 38 derecenin üzerinde bir ateş ölçümü yapıyorsa, bu durumu ciddiye almalısınız. Özellikle 39,5 ve 40 derece ateş, yüksek ateş olarak kabul edilmektedir. En doğru şekilde ateş ölçümü yapmak istiyorsanız, her defasında aynı bölgeden ateş ölçmeye dikkat etmelisiniz. Çünkü kişinin vücut sıcaklığı bölgeden bölgeye farklılık gösterebilmektedir. Ateş ölçmek için kulaktan, ağızdan, koltuk altından, alından ya da makattan ölçüm yapabilirsiniz.

Hastanın ağzından ölçüm yapılacaksa, ateş ölçeri dilin altına doğru yerleştirmelisiniz. Makattan ölçüm yapılacaksa, ateş ölçerin ucuna kayganlaştırıcı jel sürebilirsiniz. Bu bölgeden ölçüm yaparken oldukça nazik olmalısınız. Alın bölgesinden ölçüm yapmak istiyorsanız, cihazın kaşın üzerinden ölçüm yapmasına özen gösterin. Bu durumda temaslı ya da temassız ateş ölçerlerden kullanabilirsiniz. Koltuk altından yapılan ölçümlerin doğru sonuç vermesi içinse, derecenin koltuk altına tam olarak yerleştirildiğinden emin olmalısınız.

Piyasalarda çok farklı özelliklerde ve modellerde ateş ölçerler bulunmaktadır. Bu ürünlerden ihtiyacınız doğrultusunda bir ürün satın alabilirsiniz. Burada önemli olan diğer bir husus, hangi yöntemle ateşin ölçüleceği konusudur. Çocuğunuzun yaşına göre bir yöntem uygulamalısınız. Örneğin, evde ateşli bir bebeğiniz varsa rektal ölçümler yapmak daha doğru sonuç verecektir. Biraz büyük çocuklarda ise, koltuk altından ateş ölçümü yapabilirsiniz. Bebeklere rektal ölçümün yapılması onları rahatsız edebilir. Bu işlemi yapabilmek için, bebeğinizi yüzüstü yatırmalı ve dereceyi 2 dakika kadar belirtilen bölgede tutabilmelisiniz. Koltuk altından yapılan ölçümlerde, çocuğun koltuk altı kuru olmalıdır ve ateş ölçer bu bölgede 4-5 dakika kadar kalmalıdır. Ağızdan ölçüm yapmak istiyorsanız, çocuğunuzun yarım saat içinde bir şeyler içip içmediğinden emin olmanız gerekir.