Toptan Ataş

Toptan Ataş

Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net


Talep Formu:
Toptan Satış
Merkez Adres: Kavacık Mh. Özkan Sk. Varışlı Plaza No:2
info@miniorg.net

TIKLA: Ürün açıklaması Ürün Açıklamasını Gizle

Toptan ataş ürünlerimiz her okulun ve her ofisin ihtiyacı olan ürünler arasında bulunmaktadır. Tertip ve düzenin sembolü olan ataşlar standart şekillerinin yanı sıra; kalpli, dikdörtgen gibi farklı şekillerde ve renklerde beğeninize sunulmaktadır.

TERTİP VE DÜZENİN SEMBOLÜ ATAŞLAR

Özellikle ofis hayatına bambaşka bir düzen getiren ataşlar, Samuel Fay tarafından 1867 yılında tesadüfen icat edilmiş oldu. Etiketlerin kıyafetlerde durması için fikir arayan ve sıradan telden bir bilet mandalını elbiselerde deneyen Samuel Fay, bu mandalın aynı zamanda kağıtları da bir arada tuttuğunu gözlemlemiş ve ataşı farkında olmadan keşfetmiştir.

Düz teller sayesinde elbiseler üzerine rahatça etiket takılmaktaydı. Bu teller daha sonra uç kısımlarından kıvrılarak çarpı şekline getirildi ve etiketlerin elbiseler üzerine tutturulması daha pratik hale dönüştürüldü. Böylelikle ataş tasarımı öteden öteye gelişmeye başladı. 1877 yıllarına gelindiğinde gazeteler için ataşlar tasarlandı. Gazeteleri bir arada tutmayı amaçlayan ataşlar 1890 yıllarında ofislerde kullanılmaya başladı. Her geçen gün ataşa olan talebin artmasıyla birlikte ataşın seri üretimine de geçilmiş oldu.

Önemli birçok belgeyi özenle tutturmak ve daha düzenli çalışmalara imza atmak için kullanılan ataşlar, iş ortamında daha iyi organize olmayı sağladı. Her ne kadar önemsizmiş gibi görünseler de, aslında ataşların işlevi çok büyüktür. Geçmişi çok eskilere dayanan ataşlar, önemli evrak ya da kağıtlardan fazlasıyla verim almamızı sağlarlar. Ataşlar sayesinde kağıtlar buruşmazlar, kırışmazlar. Ataş ile tutturulan defter sayfaları vardır hani. Okul yıllarımızda hemen hemen hepimizin kullandığı. Bu ataşlar sayesinde hepimizin daha düzenli, daha temiz defterleri olmuştur şüphesiz. Demir ataşlar bir yana, renkli ve plastik ataşlar kullanmışızdır çoğu kez. Pek çok farklı şekilde ataşların da piyasa sürülmesiyle birlikte defterlerimiz, evraklarımız daha düzenli bir görünüme kavuşmuştur.

Plastik ve renkli ataşlardan satın alabileceğiniz gibi, kaliteli nikel kaplamalardan imal edilmiş ataşlardan da kullanabilirsiniz. Uzun süre dayanıklı bir yapıya sahip olan nikel kaplamalı ataşlar, oksitlenme karşısında son derece sağlam bir yapıya sahiptir.

Kitapların, defterlerin köşeleri kıvrılmasın diye takılan ataşları, okuduğunuz kitaplarda ayıraç olarak da kullanabilirsiniz. Böylece en son hangi sayfada kaldığınızı rahatlıkla hatırlayabilirsiniz.

Ataşların kullanılmasıyla kağıtlar üzerindeki kırışmalar, buruşmalar azalmıştır. Piyasaya çeşitli formlarda sürülen ataşlar iş yaşantısının vazgeçilmezi haline gelmiştir. Özellikle ofis ortamında kullanılan bir çok evrak ataşlar sayesinde daha düzenli bir şekilde bir arada durmaktadır. Ataşın icadı çalışma hayatına büyük ölçüde kolaylık sağlamıştır. Çünkü ataş icat edilmeden önce kağıtlar iğne ile tutturulmaktaydı.

Okul yıllarının da unutulmaz gereçlerinden biri olan ataşlar belli bir yaşa ulaşana kadar elimizden hiç düşmemiştir. Çelik tellerin bükülmesiyle oluşturulan ataşlar, plastik malzemelerden de imal edilebilir. Ataşlar, otomatik ataş üretme makinesi ile seri bir şekilde üretilmektedir. Farklı şekillerde bulunan ataşlardan sipariş vererek çalışma masanıza, ofis masanıza ya da okul sıranıza farklı bir hava katabilirsiniz. Tek bir kutu ataşla bile tüm ataş ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

TIKLA: Talepleri görmek için Talepleri Gizle