Toptan Antep Fıstığı

Toptan Antep fıstığı siparişlerinizi bize verin, en kaliteli kuru yemiş güvencesiyle ve benzersiz fiyatlar ile toptan Antep fıstıklarınızı temin edin.

ANTEP FISTIĞI TÜKETİMİNDE REKOR

Ülkemiz geçtiğimiz yıllarda en fazla Antep fıstığı tüketen ülke olmuştur. Ülkemiz Antep fıstığının hem üretiminde hem de tüketiminde önemli bir paya sahiptir. Üreticiler Antep fıstığı konusunda verim ve kaliteyi arttırmışlardır. Antep fıstığının % 85 ‘i Gaziantep ilimizden karşılanmaktadır. Sert kabuklu bir kuru yemiş olan Antep fıstığı, antioksidan açısından oldukça zengindir. Her gün mutlaka bir avuç kadar Antep fıstığı tüketilmelidir.

ANTEP FISTIĞI TÜKETİMİYLE GELEN SAĞLIK

İçerdiği E vitamini ile vejeteryan olan insanların umudu olan Antep fıstıkları doygunluk hissi vermekle beraber, bir çok bitkisel protein ve doymamış yağ asitleri içermektedir. Doygunluk hissi vererek kan şekerinin yükselişini önlemektedir. Anemi hastalığıyla mücadele konusunda Antep fıstığı tüketmek iyi bir tercih olacaktır. Zengin demir, B vitamini ve kalsiyum kaynağı olan Antep fıstıkları sağlıklı bir beslenmenin her zaman ilk adımı olacaktır. İyi kolesterolü arttıran özellikleri de vardır Antep fıstıklarının. Günde 100 gram Antep fıstığı tüketmek sağlığınız için iyi sonuçlar doğuracaktır. Antep fıstığı E, B, C vitamini yönünden oldukça zengindir. Antep fıstığı tüketerek bağışıklık sisteminizi kuvvetlendirebilirsiniz. Göz hastalıklarının tedavisinde olumlu etkiler sağlayan Antep fıstığı göz hastalığına yakalanma riskinizi azaltır. Lif kaynaklı olması sebebiyle sindirim sisteminizi rahatlatırlar. Cilt bakımı konusunda en büyük yardımcılarınızdandır Antep fıstıkları. Cilt kuruluğuna da iyi gelirler.

ANTEP FISTIĞINI NASIL SEÇMELİYİM ?

Her markette ve her kuru yemiş dükkanında kolayca bulunabilen Antep fıstıkları değişik formlarda satılırlar. Kabuklu ya da kabuksuz olarak veya şekerli ya da tuzlu olarak onlara rastlamak mümkündür. Bu çeşitler içerisinden mutlaka kabuklu olanları tercih etmelisiniz. Çünkü fıstığın dışında bulunan kabuk, fıstığı enfeksiyonlardan ve çeşitli hasarlardan korumaktadır. Tatlandırılmış ya da tuzlanmış fıstıklar iyi bir seçim olmayacaktır. Onlar yüksek miktarlarda sodyum ve şeker içerirler. Bu sebeple, kabuklu Antep fıstıklarını tercih etmek en akıllı çözüm olacaktır. Farklı vitaminleri bünyesinde barındıran bu kuru yemişten kendinizi ve sevdiklerinizi mahrum bırakmayın. Antep fıstığı tüketimiyle vücudunuz gerekli mineralleri alsın, sağlığınız kazansın.

Antep fıstığı tüketmek, kansere yakalanma riskini önemli derecede azaltmaktadır. Dört hafta süren çalışmalarda Antep fıstığı tüketen bireylerin tüketmeyenlere oranla daha yüksek lutein ve tokoferol değerine sahip olduğu gözlemlenmiştir. Bu yemişlerden düzenli oranlarda tüketerek daha sağlıklı bir kalbe sahip olabilirsiniz. Cilt bakımında, göz sağlığında, sindirim sistemi sağlığında, kalp sağlığında önemli bir yeri olan Antep fıstıkları afrodizyak özelliğine de sahiptir. Örneğin, her gün 100 gram Antep fıstığı yiyen bir erkeğin erektil işlevlerinde artış görülmektedir. Toptan Antep fıstıklarından satın alırken, onun bu faydalarını gözardı etmemeli ve doğal formda bulunan kabuklu Antep fıstıklarından satın almalısınız.